Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
Narzędzie dla konstruktorów pracujących w Solid Edge i w NX CAD - kalkulator tolerancji i pasowań

AKTUALNOŚCI

Skanery 3D w kinie - Terminator Genisys

Chłopcy z  Legacy Effects utrzymują nas pod wrażeniem swojej pracy dzięki oszałamiającym efektom specjalnym uzyskanym w takich hitach kinowych, jak: Avengers, Avatar i Świat Jurajski. Ostatnio wyemitowali nowy film video prezentujący w jaki sposób tworzyli efekty specjalne do najnowszej części filmu Terminator Genisys. Pokazali w nim możliwości skanera 3D MH, wcześniejszego modelu marki Artec, na bazie którego powstał najnowszy skaner 3D Eva.

 

Na początku filmu widzimy jak ekipa tworzy model 3D poprzez skanowanie twarzy i głowy Arnolda Schwarzeneggera, a także przygotowuje to, co nazywają "starą szkołą odlewu”.

Scott Patton, główny projektant firmy, wyjaśnia dlaczego było im to potrzebne: "Mieliśmy przygotowany odlew Arnolda i zrobiliśmy kilka skanów 3D twarzy i głowy Arnolda. Potem obrobiliśmy to wszystko w programie ZBrush. Chodziło nam o dokładne „wyczyszczenie” i dopracowanie modelu. Następnie dołączyliśmy element stworzonej mózgoczaszki i  umieściliśmy go wewnątrz głowy. Zaczęliśmy "rzeźbić" w tym modelu jak chcieliśmy, zupełnie jak w glinie, tak jak to widać w oryginale. "

Efektem tych działań jest nieskazitelny makijaż hybrydowy, w którym wyeksponowano części wnętrza głowy, idealnie wpasowanej w skórę twarzy Terminatora.

Źródło: 3D Master

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.