Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza dla Twojego biuraZanieczyszczenie powietrza jest jednym z najbardziej niebezpiecznych rodzajów stresorów środowiskowych. Może mieć trwały wpływ na zdrowie człowieka, a nawet skrócić długość życia. Według WHO, około 80% światowej populacji żyje w miejscach o niezdrowym powietrzu. W środowisku biurowym trudno jest uniknąć ekspozycji na zanieczyszczenia. W końcu większość biur to przestrzenie wspólne, a pracownicy często wchodzą i wychodzą z różnych pomieszczeń. Oznacza to, że w ciągu dnia pracownicy mogą wdychać szkodliwe gazy pochodzące ze środków czyszczących, farb, drukarek lub innych maszyn. Oczyszczacz powietrza może pomóc w usunięciu lotnych związków organicznych (VOC), aby stworzyć zdrowsze środowisko pracy dla pracowników. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak można lepiej chronić swoich pracowników i wprowadzić oczyszczacz powietrza do swojego biura, czytaj dalej!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oczyszczacza powietrza do biura

Najważniejszym czynnikiem do rozważenia przy zakupie oczyszczacza powietrza do biura jest poziom zanieczyszczeń, które może on usunąć. Można to zmierzyć poprzez ilość "redukcji zanieczyszczeń" na etykiecie produktu. W USA Agencja Ochrony Środowiska (EPA) zaleca oczyszczacze z oceną co najmniej 12. Jest to oparte na procentowej redukcji zanieczyszczeń (PR). PR oblicza się na podstawie wskaźnika CADR (Clean Air Delivery Rate), czyli ilości powietrza, jaką oczyszczacz może oczyścić w ciągu jednej godziny.

Wskaźnik CADR może się różnić w zależności od wielkości pomieszczenia, liczby obecnych w nim osób i innych czynników. Najlepszym sposobem na poznanie wskaźnika CADR interesującego Cię oczyszczacza jest spojrzenie na etykietę produktu. Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest rodzaj filtra zastosowanego w oczyszczaczu. Jeśli oczyszczacz wykorzystuje filtr, powinieneś upewnić się, że jest on łatwy do czyszczenia i wymienny. Ważne jest również, aby zastanowić się nad sposobem montażu oczyszczacza powietrza. Najlepiej zaopatrzyć się w oczyszczacz, który można łatwo przenieść. Najlepszym sposobem na oczyszczenie powietrza w biurze jest zastosowanie wielu oczyszczaczy powietrza. W ten sposób można lepiej rozprowadzić oczyszczone powietrze w całym budynku.

Jak wybrać oczyszczacz powietrza usuwający zapachy

Jeśli chcesz usunąć nieprzyjemne zapachy z powietrza w swoim biurze, oczyszczacz powietrza z funkcją usuwania zapachów to świetny wybór. Przykre zapachy są często powodowane przez lotne związki organiczne, które są szkodliwymi gazami emitowanymi przez produkty codziennego użytku. Oczyszczacze powietrza z funkcją usuwania zapachów mogą pomóc w usunięciu lotnych związków organicznych i innych typowych zapachów z powietrza.

Jeśli chcesz kupić do biura oczyszczacz powietrza usuwający zapachy, pamiętaj, że nie wszystkie oczyszczacze są wykonane tak samo. Niektóre są lepsze w usuwaniu pewnych zapachów niż inne. Na przykład węglowy oczyszczacz powietrza jest idealny do usuwania zapachów żywności, natomiast oczyszczacz powietrza z ozonem radzi sobie z dymem papierosowym. Możesz sprawdzić etykietę produktu, aby dowiedzieć się, jak dobrze oczyszczacz może usuwać zapachy.

Jak wybrać oczyszczacz powietrza UV

Oczyszczacze powietrza UV są przydatne w redukcji szkodliwych mikroorganizmów. Światło UV to najskuteczniejszy sposób na zabicie zarazków, pleśni i bakterii. Na dodatek redukuje również zarodniki pleśni i grzybów. Oczyszczacze powietrza UV mogą występować w postaci urządzenia, które stoi na blacie lub lampy wbudowanej w oczyszczacz powietrza.

Przed zakupem oczyszczacza powietrza UV należy dowiedzieć się, jaki rodzaj mikroorganizmów może on zabić. Niektóre oczyszczacze powietrza UV są skuteczne w usuwaniu alergenów, a nawet niektórych wirusów! Jednak nie wszystkie oczyszczacze powietrza UV są sobie równe. Pamiętaj, aby wybrać oczyszczacz powietrza UV, który może skutecznie oczyścić powietrze w małym pomieszczeniu.

Jak wybrać oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA

Filtry HEPA są zaprojektowane tak, aby zatrzymywać alergeny i są najbardziej powszechnymi typami oczyszczaczy powietrza. HEPA to skrót od High Efficiency Particulate Air filter, co oznacza, że filtr ten jest niezwykle wydajny w wychwytywaniu małych cząsteczek w powietrzu. Filtry HEPA są najczęściej stosowane w oczyszczaczach powietrza, które mogą być również stosowane w przypadku alergii.

Wybierając oczyszczacz powietrza HEPA do swojego biura, warto wiedzieć, ile stóp kwadratowych może oczyścić oczyszczacz. Pomocne jest również to, że oczyszczacz posiada timer, dzięki czemu można ustawić go tak, aby włączał się i wyłączał w określonych porach dnia.

Oczyszczacze powietrza to coś więcej niż tylko sposób na utrzymanie czystego i świeżego powietrza. Mogą być również używane do zmniejszenia zanieczyszczenia hałasem, zwiększenia wydajności, a nawet poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach dla osób z alergią. Jeśli myślisz o zakupie oczyszczacza powietrza do swojego biura, oto kilka rzeczy, które warto rozważyć:

  • Ile osób będzie pracować w tej przestrzeni?
  • Czy któryś z pracowników ma alergię?
  • Jaki rodzaj zanieczyszczeń znajduje się w powietrzu w Twojej okolicy?
  • Jakie są godziny pracy Twojego biura?

Biorąc pod uwagę te czynniki, możesz znaleźć najlepszy oczyszczacz powietrza dla swojego biura!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego, który oczyszczacz powietrza będzie najlepszy dla Twojego biura, zawsze możesz skontaktować się z dostawcą oczyszczacza powietrza. Pomogą Ci oni znaleźć najlepszy oczyszczacz powietrza dla Twoich potrzeb.