Poznaj nowe funkcje SOLIDWORKS 2021

AKTUALNOŚCI

Kompozyt z grafenem z drukarki 3D?

Kompozyt z grafenem przeznaczony do drukarek 3D, może znaleźć zastosowanie w takich branżach jak telekomunikacja, medycyna, przemysł lotniczy i kosmiczny. Choć części drukowane z tego materiału mają gorsze parametry niż sam grafen, to i tak są bardzo wytrzymałe.
 
Fot. PAP/ Grzegorz Michałowski 22.07.2015
 
"Grafen jest bardzo wytrzymały, kompozyt z grafenem, który jest używany w druku 3D, również posiada część tych właściwości wytrzymałościowych" - mówi PAP Adela Walczak z łódzkiego Centrum Druku 3D.

Jak dodaje, dzięki zastosowaniu kompozytu z grafenem, "drukując prototyp jakiegoś urządzenia elektronicznego, zamiast osobno robić obudowy, ścieżki przewodzące prąd możemy od razu wcielić w obudowę urządzenia".

Kompozyt z grafenem do druku 3D może znaleźć zastosowanie w takich branżach jak telekomunikacja, medycyna, przemysł lotniczy i kosmiczny; wszędzie tam, gdzie jest potrzebna duża wytrzymałość i trwałość materiałów.

Grafen to pojedyncza warstwa atomów węgla, która wykazuje niespotykane właściwości mechaniczne i fizyczne. Charakteryzuje się niskim ciężarem właściwym, dużą elastycznością i wytrzymałością, wysokim przewodnictwem elektrycznym i cieplnym.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.