AKTUALNOŚCI

LMS Samtech Tea Pipe dla NX

Firma Siemens PLM Software właśnie ogłosiła dostępność LMS Samtech Tea Pipe dla oprogramowania NX. LMS Samtech Tea Pipe to nowy, kompleksowy pakiet oprogramowania do mechanicznej, nieliniowej symulacji węży, przewodów i rur, np. przewodów hamulcowych w samochodzie lub węży na wodę i powietrze wokół silnika.

Projektowanie elastycznych węży, rur lub przewodów jest wyzwaniem zarówno dla projektantów jak i inżynierów. Nieodpowiednie projekty mogą doprowadzać do kosztownego wycofywania produktów. Proces projektowania z użyciem wspomaganej komputerowo inżynierii (CAE) dzięki nowemu oprogramowaniu LMS Samtech Tea Pipe, pozwala na symulację problemów z montażem, kolizji, owalizacji oraz zgniecień/złamań w wężach przed produkcją drogich prototypów. Aby uniknąć problemów wynikających ze zużycia, ważne jest również dopracowanie zagięć przy projektowaniu rur.

LMS Samtech Tea Pipe jest dostępny zarówno jako samodzielny produkt, jak też jako narzędzie wbudowane w oprogramowanie NX w wersji 9 lub nowszej.

Płynne przeniesienie rezultatów pracy z modułu NX Motion i przeliczanie ruchów podsystemu w którym zamontowana jest rura, umożliwia symulację jej deformacji we wszystkich pozycjach kinematycznych. Dzięki dostarczeniu kompletnego środowiska możliwa jest integracja symulacji rur i węży w oprogramowaniu CAE.

Dzięki LMS Samtech Tea Pipe, duży producent OEM z branży motoryzacyjnej mógł skrócić czas projektowania przewodu hamulcowego z tygodni do dni.

Źródło: Siemens Industry Software

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.