Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
25 lat Solid Edge - Weź udział w konkursie na najciekawsze wspomnienie

AKTUALNOŚCI

Profesjonalne karty graficzne - w czym tkwi różnica

Wiele osób zastanawia się, jaka jest różnica między konsumencką a profesjonalną kartą graficzną. Firma AMD postanowiła odpowiedzieć na to pytanie przygotowując infografikę poświęconą wyróżnikom profesjonalnych kart AMD FirePro. Ilustracja przedstawia 5 fundamentów, które stanowią o różnicy względem kart konsumenckich. Są to w szczególności:

  • Szerszy zakres wsparcia produktu
  • Dodatkowa funkcjonalność sprzętu
  • Certyfikaty aplikacji profesjonalnych
  • Odmienne zastosowania i rynki
  • Zunifikowany sterownik AMD FirePro

Dekadę temu dobra jakościowo obróbka wideo była zadaniem tylko dla profesjonalistów, projektowanie CAD było czymś, co było realizowane wyłącznie w studiach projektowych, a wirtualna rzeczywistość była bardziej wirtualna niż rzeczywista. Dziś komputer kupiony dosłownie w sklepie za rogiem może swobodnie ciąć, składać i dodawać efekty specjalne, a następnie zwracać rezultat w jakości, która była wcześniej domeną całych firm i studiów zajmujących się post-produkcją oraz obsługą telewizji. Stąd uzasadnienia nabiera pytanie: dlaczego w ogóle kupować najnowsze i najlepsze, jeśli sprzęt klasy średniej jest w zupełności wystarczający?

Źródło: AMD

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.