Dni druku 3D
Warsaw Indystry Week 2021

AKTUALNOŚCI

Łączenie trzech elementów konstrukcji spawanych w SolidWorks

Każdy, kto korzystał kiedyś z Konstrukcji spawanych na pewno zna narzędzie Członu konstrukcyjnego oraz opcje wykończenia narożnika (skośne lub doczołowe). Dzisiaj przyjrzymy się sytuacji, gdzie wykonamy łączenie trzech elementów, gdzie chcemy, aby wszystkie zostały przycięte względem siebie w celu osiągnięcia efektu jak poniżej.

solidworks

Narysujmy prosty Szkic 3D prezentujący zarys członów z łączeniem trzech linii w jednym punkcie. Może to być przykładowo zarys stołu z czterema nogami. Mamy tutaj cztery takie punkty.

Szkic 3D

Wybieram linie dla pierwszej grupy oraz Wykończenie narożnika Skośne.

wykończenie narożnika

Klikam na Nowa grupa oraz wybieram pozostałe cztery krawędzie reprezentujące nogi stołu.

solidworks

Teraz wystarczy zmienić kolejność przycinania. Dla każdego z czterech węzłów odpowiednio zmieniam kolejność oraz na bieżąco sprawdzam, czy efekt jest zadowalający. Aby wywołać okno Wykończenia narożnika należy wybrać jeden z różowych punktów. Klikając na element z wygenerowanej listy zostaje on podświetlony na żółto w oknie roboczym.

Konstrukcja spawana SOLIDWORKS

Wykonujemy analogicznie kroki dla pozostałych narożników i akceptujemy operację.

wykończenie narożnika

Jak da się zauważyć wszystkie narożniki wyglądają tak jak założono. Dodatkowo również w Liście elementów ciętych grupowanie działa prawidłowo.

Autor: Krzysztof Wojtaś

Źródło: www.cns.pl

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.