BlACK FRIDAY

AKTUALNOŚCI

Jak nagrać film w NX

Nagrywanie filmów to bardzo przydatna funkcjonalność w NX o której mimo wszystko część osób wciąż nie wie. Dostępna jest od wersji NX 6. Od NX 9 można ją znaleźć na pasku Tools i Developer (rys.1)

user_role1

Rys.1

Zanim zaczniecie nagrywać wybierzcie odpowiednie ustawienia. Do tego celu służy polecenie Recording Settings (rys.2) – poniżej opisane są opcje.

user_role1Rys.2

Capture Area (rys.3) – wybór obszaru nagrywania

user_role1Rys.3

Smoothness – liczba nagrywanych klatek na sekundę. Zwiększenie powoduje również podniesienie objętości pliku.

Compression – sposób kompresji pliku. Microsoft Video pozwala bezproblemowo odtwarzać na wszystkich windowsach a ponadto bardzo dobrze się go pakuje 7-zipem.

Speed – parametr sterujący szybkością z jaką zostanie nagrany film, np chcemy dokładnie wskazywać kursorem a jednocześnie nie chcemy by film pokazywał powolne ruchy myszą – ustawiamy Fast(x2) – film będzie 2x mniejszy i 2x krótszy.

Po wybraniu ustwień klikamy OK.

By zacząć nagrywanie wybieramyu polecenie Record. Określamy nazwę pliku oraz miejsce jego utworzenia.

Obok znajdują się jeszcze dwa polecenia:

Pause Recording – umożliwia tymczasowe zatrzymanie nagrywania (tym samym przyciskiem wznawiamy nagrywanie)

Stop Recording – zakończenie nagrywanie

Nagrywanie działa w każdym środowisku (CAD/CAM/CAE/2D). Po nagraniu możemy spakować plik np 7-zip co znacznie zmniejszy jego rozmiar.

Źródło: CAMdivision

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.