STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali

AKTUALNOŚCI

Ręczny skaner laserowy 3D od FARO

Firma FARO Technologies poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego ręcznego skanera laserowego FARO Freestyle3D. To intuicyjne w obsłudze urządzenie jest przeznaczone do stosowania w architekturze, inżynierii i budownictwie (AEC), działalności organów ścigania i wielu innych branżach.

Skaner FARO Freestyle3D jest wyposażony w tablet Microsoft Surface i oferuje niespotykane dotąd wizualizacje w czasie rzeczywistym, pozwalając użytkownikowi wyświetlać dane w postaci chmury punktów w trakcie ich rejestrowania.

Skaner Freestyle3D dokonuje skanowania z odległości do 3 metrów, rejestrując do 88 tyś. punktów na sekundę z dokładnością przekraczającą 1,5 mm. Zgłoszony do opatentowania, samokompensujący system optyczny umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie skanowania, ponieważ nie potrzebuje czasu na rozgrzanie.

„Skaner Freestyle3D to najnowszy produkt w ofercie urządzeń do skanowania trójwymiarowego FARO. To nasz kolejny krok w kierunku popularyzacji skanowania 3D” — oświadczył Jay Freeland, prezes i dyrektor generalny firmy FARO. „Po tym, jak nasze skanery Focus przyjęły się w zakresie skanowania dalekiego zasięgu, opracowaliśmy skaner ręczny, który łączy w sobie intuicyjność i łatwość obsługi”.

Ponieważ skaner Freestyle3D jest urządzeniem przenośnym, użytkownik może łatwo nim manewrować oraz skanować w ciasnych i trudno dostępnych miejscach, takich jak wnętrze pojazdu, czy za rozstawionymi przedmiotami. To idealne rozwiązanie do gromadzenia danych na miejscu przestępstwa lub czynności związanych z konserwacją zabytków. Technologia skanowania do pamięci umożliwia użytkownikom skanera Freestyle3D wstrzymanie skanowania w dowolnej chwili i wznowienie gromadzenia danych w tym samym miejscu bez stosowania sztucznych znaczników.

„Klienci FARO stale podkreślają znaczenie prostoty procesów roboczych, mobilności oraz przystępnych cen, które stanowią dla nich kluczowe czynniki pozwalające na wdrożenie i regularne stosowanie skanowania laserowego 3D. W odpowiedzi na te oczekiwania opracowaliśmy ręczny, łatwy w obsłudze i ważący poniżej kilograma skaner laserowy klasy przemysłowej” — skomentował Jay Freeland.

Skaner Freestyle3D może być używany jako niezależne urządzenie do skanowania obiektów lub w połączeniu ze skanerami FARO Focus X 130 / X 330. Dane w postaci chmury punktów pochodzące ze wszystkich tych urządzeń można bezproblemowo łączyć i udostępniać za pomocą dowolnych narzędzi do wizualizacji firmy FARO, w tym FARO SCENE, WebShare Cloud oraz FARO CAD Zone.

Źródło: FARO

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.