AKTUALNOŚCI

XNOTE P370 - podobno najmocniejsza moblina stacja robocza

XNOTE to polska firma specjalizująca się w produkcji ultra-wydajnych, mobilnych stacji roboczych dla szerokiego grona odbiorców. Jedną z takich grup są właśnie inżynierowie czy konstruktorzy korzystający często z bardzo obciążających nasze laptopy aplikacji CAD czy CAM, a o CAE już nie wspominając.

 

Najważniejszą chyba cechą produktów XNOTE nie jest sam sprzęt, tylko -jak sami mówią - filozofia Build to Order. Oznacza to, że każdego notebooka możemy sobie w dowolny sposób skonfigurować dokładnie pod własne potrzeby. Konfigurator XNOTE umożliwia wybór końcowych komponentów, takich jak procesor, pamięć RAM, dysk twardy, karta graficzna, moduły komunikacji bezprzewodowej, napęd optyczny, wybór właściwego systemu operacyjnego, oprogramowania biurowego czy akcesoriów.

Ponadto, gdy nasz XNOTE osiągnie już parę lat i stanie się, mówiąc delikatnie, przestarzały, to wcale nie oznacza, że musi wylądować na elektrozłomie. Jednym z założeń polityki XNOTE jest możliwość modernizacji kluczowych elementów naszego notebooka, gdy staną się one dla nas już niewystarczające. Dotyczy to szczególnie możliwości wymiany kart graficznych w modelach wyposażonych w złącze MXM. To zupełne przeciwieństwo systemów zamkniętych innych notebooków, w których wymiana podzespołów jest bardzo kosztowna lub w większości przypadków wręcz niemożliwa. Dzięki możliwościom oferowanym przez XNOTE na pewno przesuniemy w czasie wydatek kilku tysięcy złotych na kolejną nową stację roboczą, a kwota zaledwie kilku setek wystarczy, by nasz laptop znowu odżył.

To tyle słowem wstępu o firmie XNOTE. Zajrzyjmy teraz do środka notebooka.

Dziś parę słów o najmocniejszym i największym przedstawicielu marki XNOTE, a mianowicie o modelu XNOTE P370SM-A. Notebook ten  został zaprojektowany specjalnie dla użytkowników, którzy potrzebują najwyższej wydajności oraz mocy obliczeniowej dostępnej zawsze przy sobie.

Piszę największy, bo wyposażony jest w matową matrycę o przekątnej 17,3 cala o rozdzielczości FullHD 1920x1080px z podświetleniem LED.

Serce każdego komputera to procesor, a w tym przypadku mamy do wyboru 5 procesorów, od 2 do 4 rdzeni, czyli od Intel i5 do Intel i7.
Szczegóły konfiguracyjne XNOTE >>>

Zastosowano w nim pamięci typu DDR3 Dual-Channel o maksymalnej częstotliwości pracy 1866 MHz. Nasz komputer możemy wyposażyć w moduły pamięci o pojemności od 4 do 32 GB.

Inżynierom udało się skonstruować notebooka, w którym zastosowano dwie mobilne karty graficzne NVIDIA GeForce GTX 880M o najwyższej wydajności, pracujące w technologii SLI, czyli poprzez skorelowanie ich pracy w jeden układ, ale nam z inżynierskiego punktu widzenia nie o takie karty chodzi – my chcemy QUADRO.

XNOTE P370SM-A wychodzi naprzeciw potrzebom inżynierów. Możemy wybrać układ graficzny NVIDIA QUADRO, nawet najmocniejszą z tej rodziny kartę K5100M - opartą na najwydajniejszej jak do tej pory architekturze GPU Kepler. Karty QUADRO zostały stworzone w szczególności dla inżynierów czy projektantów CAD.

Trzy dyski twarde i optyka

XNOTE P370SM-A obsługuje trzy dyski twarde oraz napęd optyczny w tym samym czasie i jest to jedna z nowości w tej serii notebooków. Zastosowanie dysku SSD jako dysku systemowego przyniesie potężny wzrost wydajności. Z kolei pojemne dyski mechaniczne oferują wielką wolną przestrzeń do zapisu cennych danych.

Dla inżyniera karta dźwiękowa to podzespół drugorzędny, ale w przypadku XNOTE też nie mamy powodów do narzekania, ponieważ dostajemy CREATIVE SOUNDBLASTER AUDIGY X-FI MB3, czyli kartę dźwiękową z wyższej półki. Głosniki natomiast dostarczone są przez firmę ONKYO.

To wszystkie podstawowe cechy tego modelu i muszę powiedzieć, że na mnie robi on wrażenie. Dodatkowym powodem do zadowolenia jest fakt, że to polski produkt, a więc i ewentualny serwis będzie łatwiejszy. Firma XNOTE ma swoje biuro handlowe w samym centrum stolicy, zaledwie 150 metrów od dworca Warszawa Centralna.

W niedługim czasie przedstawimy na naszych łamach kolejne modele notebooków XNOTE.

Źródło: Xnote

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.