Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
25 lat Solid Edge - Weź udział w konkursie na najciekawsze wspomnienie

AKTUALNOŚCI

Midas NFX 2014 – szybszy niż kiedykolwiek

 

Nowości w Midas NFX 2014?

midas-nfx-2014-gpu
 
Obliczenia: solver w oparciu o GPU

Midas NFX 2014 od teraz wykorzystuje GPU (Graphical Processor Unit) czyli procesor karty graficznej by szybciej obliczać i szybciej rozwiązywać problemy konstrukcji mechanicznych (nawet do 20 razy szybciej).

 

midas-nfx-2014-3d-pdf
Raporty obliczeń CAE z eksportem do 3D PDF

W midas NFX 2014 wyniki obliczeń można zapisywać do pliku 3D PDF, by później udostępniać je i przeglądać wraz z modelem 3D i wynikami analizy.

Pobierz przykładowy raport 3D PDF >>

 

midas-nfx-2014-symulacja-zniszczenie
 
Usuwanie Mesh (Explicit Dynamics)

W midas NFX 2014 wprowadzono nowe opcje materiałów w zakresie nieliniowej analizy dynamicznej explicit z możliwością symulacji uszkodzenia modelu oraz nową funkcjonalnością usuwania siatki mesh.

 

midas-nfx-2014-1d
 
Nowe właściwości elementów 1D

Zostały dodane nowe właściwości elementów 1D, aby umożliwić analizę bardziej zaawansowanych systemów w tym m.in. kable, otwory oraz krawędzie.

 

midas-nfx-2014-polaczenie-komponentow
 
Automatyczne połączenia części

Proces przygotowania modelu do symulacji może zajmować wiele czasu w szczególności gdy symulacji poddane jest wiele części jednocześnie. Automatyczne wstawianie połączeń między stykającymi się komponentami teraz jest jeszcze łatwiejsze i w dodatku w pełni automatyczne.

Obejrzyj video z prezentacji NFX 2014

Źródło: 3D Spaace

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.