AKTUALNOŚCI

Zaprojektowane. Polski dizajn 2000-2013

"Zaprojektowane. Polski dizajn 2000-2013" to pierwsza tak obszerna publikacja prezentująca osiągnięcia rodzimego wzornictwa w XXI wieku.

Książka zawiera prezentację 120 produktów ponad 90 projektantów. Autorzy publikacji - Czesława Frejlich, redaktor naczelna czasopisma 2+3D oraz Dominik Lisik współpracownik kwartalnika zgromadzili obszerny materiał, z którego wyselekcjonowali przykłady najbardziej charakterystyczne dla ostatnich trzynastu lat. Projekty zostały zebrane w siedmiu rozdziałach, według branż, od najważniejszych dla polskiej gospodarki - meblarstwa i środków transportu, po projekty wytwarzane i dystrybuowane przez samych projektantów - z dziedziny ceramiki, tkaniny, czy szkła, aż po eksperymenty - obiekty, które balansują na granicy sztuki i wzornictwa.

Ergo Design, "481 blender", 2008, fot. Przemek Szuba / www.przemekszuba.pl 

Przewodnikowi po ważnych we współczesnym, polskim wzornictwie zjawiskach, projektach i nazwiskach towarzyszy dwanaście wywiadów przeprowadzonych z projektantami, m.in. z Tomkiem Rygalikiem, Oskarem Ziętą, Bartoszem Piotrowskim, Renatą Kalarus, Piotrem Kuchcińskim i Tomaszem Augustyniakiem, w których odsłaniają swoje metody pracy, specyfikę branży, sposób w jaki projektują.

Edward Margański, "EM‑11 Or ka airplane", 2003, fot. Przemek Szuba / www.przemekszuba.pl 

"Zaprojektowane. Polski dizajn 2000–2013" to uzupełniona o nowe treści, polskojęzyczna wersja publikacji Czesławy Frejlich i Dominika Lisika "Polish Design: Uncut", opracowanej w 2013 roku przez 2+3D dla Instytutu Adama Mickiewicza / Culture.pl.

Więcej >>

Źródło: IWP

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.