Poznaj nowe funkcje SOLIDWORKS 2021

AKTUALNOŚCI

Drukarka 3D z dwiema głowicami drukującymi

Dexter 3D multi to polsko-niemiecka konstrukcja; drukarka, za którą przemawia szereg atutów - dwie głowice drukujące, precyzyjne prowadnice IGUS ultra oraz nowoczesne systemy - wyciszenia SilenteX oaz kontroli przegrzania DHS.

Drukarka Dexter 3D multi to kolejna, obok wersji mini i maxi, polsko-niemiecka propozycja sprzętu przeznaczonego do druku przestrzennego, dedykowana sektorowi małych i średnich przedsiębiorstw, a także użytkownikom domowym. Biurkowa konstrukcja typu plug&print (sprzęt gotowy do pracy w momencie podłączenia do zasilania) gwarantuje komfortowe i wygodne użytkowanie. Z kolei za bezpieczeństwo korzystania odpowiada obudowa - zamknięta, kompozytowa, osłaniająca zarówno głowicę, jak i podgrzewany stół.

Zaznaczmy, że wersja 3D multi to najbardziej zaawansowana technologia w ramach projektu Dexter. W tej opcji na szczególną uwagę zasługuje podwójna głowica drukująca, a także precyzyjne prowadnice niemieckiej marki IGUS gwarantujące najwyższą dokładność wydruku. W urządzeniu zastosowano także funkcję SilenteX, zapewniającą cichy wydruk, a także system DHS (ang. dynamic heat sensor), który chroni elektronikę przed przegrzaniem w przypadku wielogodzinnego druku.

W Dexter 3D multi zastosowano system pracy podobny jak w profesjonalnych maszynach. Podgrzewany stół roboczy o wielkości 22x22x15 cm porusza się jedynie w osi pionowej, umożliwiając druk dowolnym materiałem (tzw. filament PLA lub ABS) o temperaturze do 255 stopni. Drukarkę można podłączyć do komputera za pomocą kabla USB lub drukować bezpośrednio z karty SD. Oprogramowanie do komunikacji ze sprzętem jest w pełni darmowe.

Specyfikacja techniczna:

Technologia druku: FDM 
Obudowa: kompozytowo-aluminiowa 
Pole robocze: 22x22x15 cm 
Wyświetlacz: LED 
Karta pamięci: TAK - SD
Materiały: PLA, ABS, NYLON, LAYWOOD, LAYBRICK, PVA, ETC 
Głowica: 2xJhead MkIV 0.5 mm 
Średnica filamentu: 1.75 mm 
Średnica dyszy: 0.5 mm 
Podgrzewany stół (60 C): temperatura pracy zostaje osiągnięta w ok. 3-4 min 
Głowica (max. 255 C): temperatura pracy zostaje osiągnięta w ok. 1-2 min 

Drukarka Dexter 3D multi objęta jest 12-miesięcznym pakietem serwisowym. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie producenta >>>

Źródło: drukarki3d-dexer.pl

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.