Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
25 lat Solid Edge - Weź udział w konkursie na najciekawsze wspomnienie

AKTUALNOŚCI

Quadro K5000 teraz już i dla Mac Pro

Procesor graficzny Quadro K5000 dla komputerów Mac został stworzony na podstawowe najszybszej i najwydajniejszej architektury graficznej na świecie, czyli NVIDIA Kepler™. Zapewnia on ogromną wydajność dla komputerów Macintosh, znacznie przyśpieszając pracę projektantów i osób tworzących materiały multimedialne.

Główne cechy procesora graficznego NVIDIA Quadro K5000 dla komputerów Mac to:

  • obsługa wyświetlaczy typu Cinema 4K (o rozdzielczości 4096x2160),1 dzięki której profesjonaliści tworzący treść mogą pracować z materiałami filmowymi w wysokiej rozdzielczości
  • nowy silnik, który może obsłużyć do czterech wyświetlaczy jednocześnie2
  • 4 GB pamięci graficznej, która zapewnia płynniejszą pracę z aplikacjami do projektowania i tworzenia materiałów
  • procesor Quadro K5000 zbudowany na podstawie architektury NVIDIA Kepler, dzięki czemu uruchomione na nim aplikacje do tworzenia grafiki pracują nawet dwa razy szybciej od kart Quadro 4000 opartych na architekturze Fermi dla komputerów Mac3, zużywając przy tym mniej prądu
  • możliwość zainstalowania dwóch procesorów graficznych Quadro K5000 w jednym komputerze Mac Pro
  • obsługa standardów OpenGL, OpenCL i NVIDIA CUDA

„Procesor graficzny NVIDIA Quadro K5000 cechuje się doskonałą wydajnością w środowisku OpenGL i CUDA, dzięki czemu jest idealnym narzędziem do przetwarzania obrazu w programie DaVinci Resolve 9”, powiedział Grant Petty, dyrektor generalny w firmie Blackmagic Design. „Wielu artystów pracujących nad korekcją kolorów w programie DaVinci Resolve potrzebuje jak największej wydajności, a jeden procesor graficzny oparty na architekturze Kepler wystarczy do pracy z obrazami o rozdzielczości 4K w czasie rzeczywistym.”

Procesory graficzne NVIDIA Quadro K5000 dla komputerów Mac są idealne do prac nad montażem materiału wideo, korekcją kolorów, łączeniem obrazów i renderowania obrazów 3D technologią raytracingu. Oprócz tego procesor Quadro K5000 for Mac zachowuje pełną wydajność i funkcjonalność w środowisku Apple Boot Camp, przy pracy z profesjonalnymi aplikacjami stworzonymi dla systemu Microsoft Windows.

„Procesory graficzne Quadro K5000 dla komputerów Mac będą miały ogromny wpływ na proces tworzenia cyfrowych materiałów”, powiedział Greg Estes, dyrektor ds. branży medialnej i rozrywkowej w firmie NVIDIA. „Jest to najpotężniejszy produkt dla komputerów Mac, którego funkcjonalność i wydajność znacząco wpływają na proces pracy, a także umożliwiają tworzenie cyfrowych materiałów z niespotykaną dotychczas prędkością”.

Procesory graficzne NVIDIA Quadro zostały zaprojektowane, stworzone i przetestowane przez firmę NVIDIA pod kątem doskonałej wydajności, kompatybilności i solidności niezbędnej profesjonalistom. Ponadto procesory te są certyfikowane przez wiodących producentów oprogramowania.

Dostępność i cena
Karty graficzne NVIDIA Quadro K5000 for Mac zostaną wprowadzone do sprzedaży przez wybranych resellerów Apple oraz autoryzowanych partnerów kanału dystrybucyjnego, w tym PNY Technologies w Europie i obu Amerykach, ELSA w Japonii oraz Leadtek w krajach Azji i Pacyfiku. Szacunkowa cena to 1879 Euro + VAT.

Źródło: nvidia

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.