Dni druku 3D
Warsaw Indystry Week 2021

AKTUALNOŚCI

Nowe notebooki z serii S od Lenovo

Firma Lenovo rozszerzyła swoją ofertę ultraprzenośnych notebooków IdeaPad® o modele IdeaPad S300, S400 i S405. Te niedrogie, płaskie i lekkie notebooki wyróżniają się świetnym połączeniem przenośności i wydajności. Są przeznaczone dla konsumentów poszukujących komputera o większej mocy obliczeniowej niż netbook, z baterią o długim czasie działania, dostępnego po niższej niż zazwyczaj cenie.

Notebooki z serii S mają zaledwie 21,9 mm grubości i ważą 1,8 kg. Elegancka obudowa o metalicznym wykończeniu kryje w sobie procesor Intel® Core™ trzeciej generacji lub AMD z serii A. Te niedrogie komputery o wysokiej jakości konstrukcji i solidnej wydajności zapewniają użytkownikom komfort, prostotę i szybką reakcję.

„Lenovo odnosi sukcesy na rynku PC, co wynika z naszej zdolności do wprowadzania innowacji opracowanych z myślą o konsumentach. Nasze produkty oferują atrakcyjne połączenie mobilności, wydajności i ceny” — powiedział Andrzej Sowiński, Dyrektor Generalny Lenovo Polska. „Klienci poszukują produktów nie tylko funkcjonalnych, ale i zgodnych z ich indywidualnym poczuciem stylu. Nowe notebooki IdeaPad z serii S łączą w sobie niewielkie wymiary i wagę z wydajnością niezbędną do zarówno przeglądania stron internetowych jak i pracy — a wszystko to po przystępnej cenie”.

Wydajne i inteligentne

Wyposażone w najnowsze technologie notebooki Lenovo IdeaPad S300 i S400 są dostępne z procesorami Intel Core™ i3 lub i5 trzeciej generacji, a IdeaPad S405 działa z czterordzeniowym procesorem APU AMD A8. Dysk twardy o pojemności do 500 GB (lub do 1 TB w modelu S405) mieści dużo plików muzycznych, filmów i dokumentów, a opcjonalny dysk SSD o pojemności 32 GB w modelach S400 i S405 może przyspieszyć uruchamianie i reakcję aplikacji. Inteligentne funkcje zarządzania energią nie tylko wydłużają czas pomiędzy ładowaniem — do 5 godzin — ale też sprzyjają długookresowej eksploatacji baterii.

Wszystkie nowe notebooki z serii S zawierają system Windows 7 Home Professional i są objęte ofertą aktualizacji do wersji Windows 8. Inteligentny panel dotykowy opracowany z myślą o systemie Windows 8 zapewnia użytkownikom większą kontrolę podczas przewijania i powiększania obrazu na ekranie, a klawiatura AccuType z indywidualnie zaokrąglonymi klawiszami umożliwia wygodne i precyzyjne pisanie.

Użytkownicy mogą także skorzystać z innowacyjnych i łatwych w obsłudze funkcji, takich jak Lenovo Quick Start, która umożliwia uruchomienie komputera i połączenie z siecią w ciągu kilku sekund. Funkcja OneKey™ Rescue System firmy Lenovo umożliwia wyjątkowo proste i szybkie tworzenie kopii zapasowych danych i ich przywracanie, odzyskiwanie uszkodzonych plików systemowych oraz uruchamianie pełnego skanowania antywirusowego.

Niewielki i elegancki notebook multimedialny

Nowe notebooki Lenovo dla konsumentów mierzą niewiele ponad 2 cm grubości maksymalnej i ważą poniżej 1,8 kg. Mają nowoczesny wygląd i przyjemną w dotyku obudowę z metalicznym wykończeniem w różnych kolorach., m.in. czerwonym, srebrnoszarym i różowym. Dzięki takim zaletom, jak 14-calowy wyświetlacz panoramiczny HD, wyjście HDMI, głośniki stereo i certyfikat Dolby® Advanced Audio™ v2, nowe notebooki z serii S zapewniają najwyższej klasy funkcje rozrywkowe i multimedialne.

Ceny i dostępność

Na świecie modele Lenovo IdeaPad S300, S400 i S405 będą dostępne od września 2012 r. w cenie od 499 USD. W Polsce notebooki S300 i S400 będą dostępne od połowy października – ceny dopiero zostaną podane.

Źródło: Lenovo

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.