AKTUALNOŚCI

SWood dla SolidWorks

SWood usprawnia procesy projektowania mebli w 3D, dzięki zastosowaniu dedykowanych funkcji, rozszerzających możliwości oprogramowania SolidWorks. Za pomocą technologii „przeciągnij i upuść”, tworzenie nowych projektów mebli jeszcze nigdy nie było tak łatwe. CNS Solutions jest jedynym dostawcą SWood w Polsce.

SWood to przede wszystkim inteligentne operacje skonfigurowane tak aby zautomatyzować powtarzające się czynności. Meble skrzyniowe, fronty, półki i szuflady przebudowują się wraz ze zmianą wymiarów gabarytowych. Elementy połączeniowe wstawiamy przeciągając i upuszczając operację w wybrane miejsce mebla jednocześnie generując otwory montażowe. Automatyzacja procesu projektowania jest łatwiejsza, a proces tworzenia wariantów modelu 3D oraz BOM (listy materiałowej) szybszy.

Meble Skrzyniowe – Wystarczy wykorzystać korpus z biblioteki, a następnie wyposażyć go w łączniki i komponenty SWOODBox przez przeciągnięcie i upuszczenie w obszarze graficznym i w ten sposób stworzyć projekt kompletnej szafki.

SWOODBox – Zestawy gotowych zespołów automatycznie dopasowujących swoją geometrię do obszaru korpusu. Ich łatwa edycja pozwala tworzyć wiele scenariuszy projektowych i przyspiesza pracę nad kolekcją mebli. Wśród zespołów znajdziesz między innymi gotowe drzwi, szuflady, półki i inne wraz z okuciami i otworami technologicznymi.

Łączniki – Umożliwiają tworzenie połączeń między płytami lub elementami z drewna zarówno za pomocą tradycyjnych rozwiązań takich jak pióro i wpust, czy kołki, ale także mechanicznymi typami połączeń mimośrodowych i lamelek. Wystarczy raz zdefiniować sposób połączenia i wykorzystywać go ponownie w nowych projektach przez przeciągnięcie i upuszczenie.

Szkic układu – Połącz wymiary utworzonego mebla ze szkicem układu i uzyskaj łatwą możliwość modyfikacji gabarytów Twojego pierwotnego projektu.

Swood to także zarządzanie okleinami, różne konstrukcje korpusów, parametryczna biblioteka płyt, biblioteka materiałów w tym rodzaju dekoru i kierunku słojów oraz generator raportów.

Źródło: CNS Solutions

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.