AKTUALNOŚCI

3 Polaków w 3. etapie Electrolux Design Lab!

Małgorzata BlachnickaAgata Hoffa i Tomasz Siemek, to trójka Polaków, którzy przeszli do 3. etapu międzynarodowego konkursu Electrolux Design Lab. Razem z 54 innymi, młodymi projektami z całego świata walczą dalej o główną nagrodę – 5000 euro oraz płatny, półroczny staż. Kolejne etapy to: półfinał (czerwiec/ lipiec), do którego przejdzie 20 osób i 8-osobowy finał. W październiku, podczas uroczystej gali zostanie wyłoniony zwycięzca Electrolux Design Lab 2013.

Do trzeciego etapu przeszło 57 projektów. Profesjonaliści z Electrolux wybrali 52 projekty z ponad 100, które zostały zakwalifikowane do konkursu. 5 pomysłów przeszło dalej decyzją internautów. Najpopularniejsze koncepcje to: CarpcleanMusic YueCellular PillowThe World Mirror and Capsule Machine. W drugim etapie uczestnicy rozwijali swój projekt, opisywali go dokładniej, zastanawiali się, na jakie potrzeby konsumentów odpowiada, wybierali, co jest najważniejszą częścią projektu. Wielu młodych projektantów zaczęło pisać blogi na stronie konkursowej, gdzie dzielili się swoimi spostrzeżeniami, wnioskami, słuchali porad i wskazówek.

Po zaprezentowaniu początkowego pomysłu i rozwoju projektu, przyszedł czas na wizualizacje. Na tym etapie uczestnicy mają przygotować zestaw zdjęć, które jak najdokładniej przedstawią ich projekt. Projektanci powinni przede wszystkim zwrócić uwagę na cechy, które są ważne dla konsumenta podczas robienia zakupów: forma, funkcje, kolor, materiał, itp.

Nagrody

Główną nagrodą w konkursie jest półroczny, płatny staż w jednym z centrów projektowania Electrolux oraz 5 000 euro. Jury przyzna tę nagrodę osobie, która stworzy najbardziej przełomowe i innowacyjne rozwiązanie do domu przyszłości. II miejsce to 3 000 euro, a III – 2 000 euro. Autor projektu, który zdobędzie najwięcej głosów internautów otrzyma 1 000 euro.

Źródło: Electrolux Design Lab 2013

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.