Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali

AKTUALNOŚCI

Matryca PLS i rozdzielczość Quad HD w nowym monitorze PHILIPS

Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, zapowiada wprowadzenie 27-calowego monitora z matrycą PLS 272P4, należącego do serii profesjonalnej i dedykowanego przede wszystkim do zastosowań w obszarze grafiki komputerowej. Monitor posiada wbudowaną kamerę internetową i mikrofon oraz funkcję Multiview umożliwiającą jednoczesne wyświetlanie obrazu z różnych urządzeń.

PLS Quad HD – jakość obrazu dla profesjonalistów

W 27-calowym monitorze Philips 272P4 zaimplementowano najnowszy typ matrycy PLS (Place to Line Switching), który umożliwia wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 2560×1440 i zapewnia szerokie kąty widzenia. Wysoka rozdzielczość Quad HD znajdzie swoje zastosowanie zwłaszcza tam, gdzie potrzebny jest wyjątkowo precyzyjny obraz, np. przy korzystaniu z takich aplikacji jak CAD-CAM, przy obróbce grafiki, przeglądaniu bogatych w szczegóły arkuszy kalkulacyjnych czy tabeli giełdowych. Dodatkowymi zaletami wyświetlanego obrazu jest 8-bitowa głębia kolorów (8 bitów na jeden kanał), które pokrywają paletę sRGB.

W trosce o optymalizację pracy

Monitor umożliwia jednoczesne wykonywanie wielu zadań dzięki funkcji Multiview i wyświetlaniu na jednym ekranie obrazu pochodzącego z dwóch różnych źródeł sygnału, bez strat w jakości czy ostrości obrazu. Aby umożliwić komunikację z klientami czy innymi pracownikami firmy poprzez wideokonferencje, monitor został wyposażony w kamerę internetową oraz mikrofon.

W trosce o wygodę i zdrowie

Nowy model PHILIPS 272P4 zapewnia nie tylko zdalną łączność ze współpracownikami, ale również komunikację z wieloma urządzeniami elektronicznymi. Oprócz uniwersalnego cyfrowego złącza HDMI, użytkownik ma do dyspozycji 3 szybkie porty USB 3.0 oraz złącze DisplayPort umożliwiające podłączenie monitorów w łańcuch.

Konstrukcja monitora pomaga dbać o zdrowie i ergonomię stanowiska pracy: podstawa monitora SmartErgoBase pozwala na regulację wysokości i dostosowanie optymalnego kąta widzenia.

Monitor wyposażony jest w czujnik PowerSensor, który za pomocą sygnałów podczerwieni weryfikuje obecność użytkownika przed monitorem. W przypadku jego nieobecności przy biurku poziom jasności wyświetlacza obniża się. Pozwala to na redukcję zużycia energii nawet o 80%.

Specyfikacja:

PHILIPS 272P4QPJKEB

Typ i rozmiar panelu

27" (68.6 cm) PLS LCD

Podświetlenie

Białe diody LED

Natywna rozdzielczość

2560×1440 (60 Hz)

Kąt widzenia

178º (w poziomie) / 178º (w pionie), C/R > 10

Maksymalna jasność

300 cd/m²

Szczytowy kontrast dynamiczny

20 000 000:1

Wielkość piksela

0.233 mm

Maks. liczba wyświetlanych kolorów

16,7 mln (True 8 Bit)

Typowy czas reakcji

6 ms (GtG)

Tryb MultiView

Tryby PiP/PbP, możliwość podłączenia 2 niezależnych urządzeń

Dostępne złącza

USB 3.0×3

Wejście sygnału: DVI Dual Link (cyfrowe, HDCP),

DisplayPort, HDMI×2

Sygnał wejściowy synchronizacji: oddzielna synchronizacja, synchronizacja na zielonym

Wejście/Wyjście Audio: wejście PC audio, wyjście słuchawkowe

Wyjście sygnału: DisplayPort do łączenia w łańcuch (Daisy chain)

Możliwości regulacji podstawy

Regulacja wysokości: 150 mm

Pivot: 90 stopni

Przechylenie w prawo/lewo: -65/65 stopni

Pochylenie w przód/tył: -5/20 stopni

Certyfikaty i atesty

Energy Star 6.0, EPEAT Gold, RoHS,TCO Edge, obudowa bez PVC/BFR, bez ołowiu i rtęci

PowerSensor

Gwarancja i cena

Sugerowana przez producenta cena monitora PHILIPS 272P4QPJKEB wynosi 2 000 PLN bez VAT (2 460 PLN z VAT). Monitor objęty jest trzyletnią gwarancją w systemie door-to-door.

Źródło: Philips

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.