AKTUALNOŚCI

Nowa funkcja kontroli procesu produkcyjnego w Scia Steel

Scia Steel, oprogramowanie wspomagające produkcję dla branży konstrukcji stalowych, zostało wyposażone w nową funkcję kontroli procesu produkcyjnego. Oprogramowanie jest używane do projektowania szerokiej gamy budowli począwszy od projektowania mostów po specjalne budynki przemysłowe. Zapewnia precyzyjną realizację wszystkich procesów produkcyjnych oraz wykonawczych.

W Scia Steel została udostępniona funkcja kontroli procesu produkcyjnego za pomocą pracowniczego narzędzia kontroli. Wprowadzone dane procesu produkcyjnego (stanowiska, zespoły, liczba sztuk w magazynie) zostają przyporządkowane do konkretnego pracownika i zasobu. Produkowane ilości, z ewentualnym podaniem wymaganego czasu, mogą zostać wprowadzone na poziomie swobodnie ustalanym dla każdej aktywności. Po kontroli, można sprawdzić czy zapisy zawierają błędy oraz poprawić je przed ostatecznym przetworzeniem w Scia Steel. Opcjonalnie, kontrola może zostać wykonana za pomocą czytników kodów kreskowych w celu zminimalizowania nakładu pracy.

Kontrola procesu produkcyjnego rozpoczyna się w momencie otwarcia pracowniczego narzędzia kontroli.
Aby rozpocząć nowe wpisy rejestracyjne, należy ustalić poziom kontroli razem ze statusem filtru, który zostanie ustawiony jako “filtr na status 0”.

Sama kontrola jest wykonywana poprzez dodanie nowych wpisów oraz wprowadzenie danych otrzymanych z produkcji.

Listy wyboru połączone z bazą danych Scia Steel oraz ograniczenie treści na listach wyboru, na podstawie już udostępnionych danych, sprawiają, że wprowadzanie danych jest przyjazne dla użytkownika oraz minimalizuje ryzyko występowania błędów.

Po wprowadzeniu danych, status wszystkich wpisów można powiększyć w celu przeprowadzenia niezależnego sprawdzenia danych. Służy to poprawnemu przetworzeniu wyników w Scia Steel.

Wyniki kontroli procesu produkcyjnego można sprawdzić w oknie planowania i kontroli lub w nowym oknie menedżera w CIM Time. Oczywiście wszystkie rodzaje raportów mogą zostać utworzone za pomocą danych kontroli procesu produkcyjnego.

Wstępne wymagania dla kontroli procesu produkcyjnego:

  • Prawidłowe wykonanie routingu dla stanowisk i zespołów
  • Prawidłowo wykonane teoretyczne obliczenia czasu dla stanowisk i zespołów w odniesieniu do zasobów.
Źródło: KGE

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.