Dni druku 3D
Warsaw Indystry Week 2021
Narzędzie dla konstruktorów pracujących w Solid Edge i w NX CAD - kalkulator tolerancji i pasowań

AKTUALNOŚCI

Darmowa wersja studencka TopSolid - dla meblarstwa

Otwórz sobie drzwi do kariery! Darmowa, studencka wersja TopSolid - zintegrowany system CAD/CAM dla przemysłu mechanicznego.

TopSolution, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy, stworzyło specjalną akcję skierowaną do studentów wyższych uczelni na terenie całego kraju. Od tego roku studenci mogą zgłaszać chęć przystąpienia do programu. „Rozpoczynając pracę w branży dobrze mieć odpowiednie zaplecze techniczne. Coraz więcej młodych ludzi, rozpoczynających pracę na produkcji zdaje sobie sprawę z tego, że jednym z najważniejszych atutów dla pracodawców jest znajomość czołowego oprogramowania wspomagającego projektowanie i produkcję” - wyjaśnia sens stworzenia programu „Darmowa, studencka wersja TopSolid” Małgorzata Herman z firmy TopSolution - „TopSolid to narzędzie dające niemalże nieskończone możliwości.

To narzędzie w pełni parametryczne, zintegrowany system CAD/CAM/PDM, który dba o spójność i integralność danych przy jednoczesnym nieograniczaniu możliwości użytkownika. Coraz więcej fabryk zaczyna pochylać się nad tematem oprogramowania TopSolid. Korzystają z niego firmy takie jak Marbach Budowa Form i Hispano Suiza Polska” - podkreśla.

W celu przystąpienia do programu „Darmowa, studencka wersja TopSolid” należy przesłać na adres mailowy: marketing@topsolution.pl skan ważnej legitymacji studenckiej. W odpowiedzi na wiadomość zostaną przesłane namiary na serwer FTP, z którego studenci mogą pobrać oprogramowanie. Po otrzymaniu numeru ID karty sieciowej, zostaną wygenerowane kody czasowe, które będą ważne 4 miesiące. Po upływie tego czasu konieczne będzie ponowne przesłanie skanu legitymacji bądź zaświadczenia dotyczącego kontynuacji nauki.

„Wersja, którą udostępniamy studentom, jest pełna i komercyjna. Chcemy, żeby studenci mieli możliwość sprawdzenia wszystkich dostępnych funkcji TopSolida” - wyjaśnia Małgorzata Herman - „Współpracujemy z polskimi uczelniami wyższymi kształcącymi przyszłych konstruktorów i technologów w branży meblarskiej. TopSolid niebawem stanie się jednym z przedmiotów obowiązkowych na SGGW. Zajęcia z TopSolid (generacja 6) są prowadzone także na Politechnice Częstochowskiej. Chcemy, aby także studenci kierunków ścisłych, związanych z szeroko pojętą inżynierią materiałową i budową maszyn, mieli możliwość uzyskania doświadczenia w pracy na zintegrowanym systemie informatycznym”.

Na temat słuszności akcji i zainteresowania oprogramowaniem TopSolid w superlatywach wypowiada się dr inż. Tomasz Jaruga z Zakładu Przetwórstwa Polimerów Instytutu Technologii Mechanicznych na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej: „Program TopSolid w wersji 6 jest używany do zajęć dydaktycznych w Zakładzie Przetwórstwa Polimerów w Politechnice Częstochowskiej, głównie w ramach ćwiczeń projektowych z przedmiotu „Narzędzia do przetwórstwa”. Szczególnie ważnym z punktu widzenia tego przedmiotu jest moduł Mold, który zawiera wiele narzędzi usprawniających projektowanie form wtryskowych” - wyjaśnia, opisując możliwości, jakie moduł daje podczas pracy w programie TopSolid - „Moduł Mold znacznie przyśpiesza projektowanie formy i jest bardzo cenny pod względem dydaktycznym, na przykład dzięki wizualizacji potencjalnych problemów w projektowanej formie, związanych z konstrukcją wypraski, takich jak podcięcia, otwory czy zbyt małe kąty pochylenia ścianek bocznych wypraski.

Przydatna jest również baza rodzajów tworzyw z proponowanymi współczynnikami skurczu. W programie dostępna jest też funkcja automatycznego obliczenia pola powierzchni rzutu wypraski na płaszczyznę podziału formy, co umożliwia sprawdzenie możliwości współpracy formy z określoną wtryskarką. Przy tak skomplikowanym narzędziu, jak forma wtryskowa, bardzo wygodnym rozwiązaniem programu TopSolid jest podział elementów formy na poszczególne kategorie (części formujące, korpus, elementy prowadzące, kanały wtryskowe itp.), które można bardzo szybko "filtrować" w widoku modelu. Zaletą modułu Mold w programie TopSolid są bogate biblioteki elementów znormalizowanych wielu producentów, co daje studentom dużą swobodę projektowania w odniesieniu do stosowanych w przemyśle rozwiązań. Dużo czasu można zaoszczędzić dzięki zastosowaniu narzędzi do projektowania układów chłodzenia i doprowadzenia tworzywa (np. przekroje kanałów wtryskowych, szablony przewężek).”

Doktor Jaruga podkreśla także celowość akcji „Darmowa, studencka wersja oprogramowania TopSolid” - „Udostępnienie studentom programu do ćwiczeń i pracy w domu, dzięki uprzejmości firmy TopSolution, umożliwia im lepsze opanowanie programu, co jest konieczne ze względu na skomplikowane, wymagające dużego nakładu pracy, konstrukcje w branży mechanicznej (zwłaszcza narzędziowej) oraz na ograniczoną liczbę godzin zajęć projektowych na uczelniach wyższych. Program TopSolid daje studentom możliwość szybkiej nauki podstaw projektowania form wtryskowych oraz duży komfort pracy nad projektem” -podsumowuje.

Źródło: TopSolution

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.