Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
Konkurs UNIGRAPHICS NX

AKTUALNOŚCI

Laur Innowacyjności za skaner 3d dla SMARTTECH (Video)

Na odbywającym się 27 listopada 2012r. Ogólnopolskim Konkursie „Laur Innowacyjności o nagrodę imienia Stanisława Staszica- „Staszice”, firma SMARTTECH otrzymała srebrny Laur Innowacyjności za nowy, dwuobjętościowy skaner 3D w technologii światła białego LED- scan3D DUAL VOLUME.

Urządzenie zdobyło nagrodę w kategorii urządzeń pomiarowych. Ten kolejny już prestiżowy dowód uznania dla naszego produktu bardzo nas cieszy i w połączeniu z wynikami sprzedaży firmy w ostatnich trzech latach pozwala na stwierdzenie, że skanery 3D stają się codziennym narzędziem pracy inżyniera a ponad 12 letnia praca firmy SMARTTECH nad popularyzacją systemów optycznych przyniosła rezultaty.

Cechą wyróżniająca scan3D DUAL VOLUME od innych skanerów są dwie niezależne objętości pomiarowe kalibrowane w procesie produkcyjnym. System wyposażony jest w dwa wysokiej klasy kolorowe detektory o rozdzielczościach dobranych do zastosowania 2MPix, 5MPix i 10MPix, pozwalające na uzyskanie optymalnych parametrów rozdzielczości i dokładności skanowania 3D. Dzięki zastosowaniu niezależnych objętości użytkownik może bezkompromisowo żeglować zarówno dokładnością skanowania jak i rozdzielczością, tak aby uzyskać model optymalny zarówno pod względem ilości danych jak i gęstości próbkowania w miejscach wymagających odwzorowania drobnych detali (np. gwint czy zaczepy). skanowania (przykładowo 160pkt/mm2, dokładność 0,04mm). Pozwala to na optymalizację zarówno czasu obróbki danych koniecznego przy skanowaniu całości obiektu z dużą rozdzielczością jak i uzyskanie bardzo wysokiej rozdzielczości w miejscach szczególnie istotnych np. zaczepy lub gwinty.

Skaner 3D w technologii światła białego LED - scan3D DUAL VOLUME

Kalibracja urządzenia na dwie niezależne objętości to de facto dwa precyzyjne narzędzia pomiarowe w jednym, pozwalające na pomiary obiektów o różnych stopniach skomplikowania przy pełnej optymalizacji czasu całego procesu pomiarowego i obróbki danych.

Każdy skaner 3D z najnowszej linii scan3D charakteryzuje:

  • objętość pomiarowa prekalibrowana w laboratorium producenta
  • bezobsługowe źródło światła LED o wydłużonym czasie użytkowania
  • nowa niezawodna komunikacje z detektorami po GigaBit Ethernet,
  • laserowe znaczniki wyznaczające objętość pomiarową
  •  możliwość skanowania w dwóch trybach rozdzielczości np. 5MPix i 1,3MPix oraz możliwość
  • certyfikat dokładności skanera 3D wystawiony przez akredytowane laboratorium pomiarowe
  • najwyższej jakości komponenty
  • w pełni mobilny system plug&play

Więcej informacji na temat skanera można znaleźć na stronie producenta.

Źródło: SMARTTECH

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.