Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
25 lat Solid Edge - Weź udział w konkursie na najciekawsze wspomnienie

AKTUALNOŚCI

Deante partnerem akcji Corner of Design

Współpraca Deante z młodymi projektantami nabrała nowego wymiaru podczas tegorocznej edycji targów beECO. Przekazane przez firmę produkty wyposażenia wnętrz zyskały drugie życie w trakcie warsztatów prowadzonych w strefie Corner of Design.

 

Jedną z największych atrakcji pierwszej edycji Targów Ekologicznego Stylu Życia beECO 2012, które odbyły się w dniach 12-14 października w Centrum Konferencyjno–Wystawienniczym MTŁ w Łodzi, była strefa Corner of Design. Młodzi projektanci pokazali w niej jak można zmieniać wygląd, funkcje i znaczenie przedmiotów, których używamy na co dzień lub które nie są nam już potrzebne.

Wykorzystując stare gazety, butelki po napojach czy banery reklamowe, tworzyli zabawki, torby, a nawet lampy i dywany. W odbywających się w ramach Corner of Design, otwartych warsztatach udział mogli wziąć wszyscy odwiedzający targi, a bezpłatny wstęp na zajęcia sprawił, że zainteresowanie nimi było ogromne. Wykorzystywane w ich trakcie produkty przekazała młodym artystom między innymi firma Deante.

Materiały, jak węże natryskowe, elementy instalacji, metalowe rurki i nakrętki, w rękach starszych i młodszych uczestników targów zamieniały się w zabawki i elementy wystroju wnętrza. Projektanci pokazywali, jak nadać rzeczom nowe, zupełnie inne od oryginalnego przeznaczenie i wykorzystać wszystko, co możemy znaleźć w naszym otoczeniu.

 

Corner of Design miał za zadanie prezentacje nowoczesnego polskiego wzornictwa przemysłowego i młodych projektantów przy jednoczesnej promocji ekologicznego stylu życia, którego ważnym elementem jest recykling materiałów. Przetwarzanie produktów i nadawanie im nowych funkcji ogranicza ilość odpadów i pomaga dbać o środowisko.

Firma Deante chętnie współpracuje z młodymi artystami i wspiera podobne inicjatywy, szczególnie związane z ekologicznym designem. Tegoroczna edycja Corner of Design była już drugą, w trakcie której wykorzystano materiały przekazane przez Deante i z pewnością nie ostatnią, w której firma weźmie udział.

Źródło: Deante

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.