AKTUALNOŚCI

NEC Display Solutions rozszerza ofertę akcesoriów do monitorów wielkoformatowych

NEC Display Solutions wprowadza trzy nowe modele komputerów Slot-In PC, które kompatybilnym monitorom wielkoformatowym i projektorom umożliwiają wyświetlanie treści bez konieczności używania zewnętrznych komputerów, okablowania, instalacji i zasilania.

 

Wszystkie trzy nowe modele są zgodne ze standardem Open Pluggable Specification (OPS), stworzonym w wyniku strategicznej współpracy pomiędzy firmami NEC i Intel Corporation. Są kompatybilne z monitorami wielkoformatowymi NEC z gniazdami rozszerzeń typu STv2 lub DualSlot, jak również z projektorami instalacyjnymi NEC z serii PX oraz PH.

Flagowy model z procesorem trzeciej generacji Intel Core i7 zapewnia najwyższą wydajność w najbardziej wymagających zadaniach. Jest idealny do zastosowań wymagających dużej mocy, takich jak oprogramowanie Hiperwall czy instalacje Multi‑touch i 3D, a także w systemach Digital Signage i pomieszczeniach kontrolnych.

Wymagający użytkownicy mogą zdecydować się na wersję z procesorem Intel Core i5, również wyprodukowanym w technologii 22nm. Ten wydajny procesor w połączeniu z 4GB pamięci RAM oraz układem graficznym Intel HD zapewnia modułowi 26% większą moc obliczeniową i 45% lepszą wydajność grafiki w porównaniu z jego poprzednikiem. Dzięki temu idealnie nadaje się do wymagającego streamingu wysokiej rozdzielczości oraz do wyświetlania kontentu interaktywnego.

W przypadku użytkowników o niższych wymaganiach i mniejszym budżecie idealnie sprawdzi się model z procesorem Intel Atom 2 x 1.6GHz OPS i zintegrowanym układem graficznym. Jest rozwiązaniem dedykowanym do wyświetlania statycznego kontentu, takiego jak np. informacje o lotach w portach lotniczych.

W porównaniu do poprzednich modeli, nowe komputery dysponują większą mocą graficzną do płynnego wyświetlania treści w rozdzielczości Full HD. Ponadto posiadają szerszy wybór złączy, w tym dwa porty USB (USB 2.0 w wersji z procesorem Intel Atom i USB 3.0 w modułach z procesorami Intel Core i5 i Core i7) oraz slot kart pamięci SD, jak również bezprzewodową i przewodową łączność sieciową. Dodatkowo są konfigurowalne pod kątem pamięci operacyjnej i masowej oraz preinstalowanego systemu operacyjnego.

Poza dużą mocą graficzną i wszechstronnością, moduły oferują niski poziom TCO dzięki zmniejszonemu poborowi energii. Pod tym względem szczególnie wyróżnia się model z procesorem dwurdzeniowym Intel Atom, który zużywa maksymalnie tylko 11W energii, czyli 40% mniej niż jego poprzednik.

“NEC oferuje różne komputery Slot-In PC do naszych monitorów wielkoformatowych i projektorów, które zapewniają łatwość aktualizacji i niskie TCO oraz możliwości wymiany urządzenia OPS lub monitora niezależnie od siebie.” powiedział Thomas Walter, Product Manager Public Display Solutions w NEC Display Solutions Europe – „Z badań firmy konsultingowej FutureSource wynika, że sprzedaż odtwarzaczy Embedded Media Player będzie rosła przez najbliższe cztery lata. W związku z tym jest to idealny moment dla pokazania, że nasza oferta jest na czasie i mamy propozycję dla każdego użytkownika, niezależnie do jego wymagań.”

“Open Pluggable Specification  dostarcza rynkowi standaryzowane wejście odtwarzacza multimediów zwiększające swobodę użytkowników w zastosowaniach Digital Signage, jak również upraszcza proces aktualizacji” – powiedział Jose Avalos, Director of Retail and Digital Signage w Intel Corporation – „Wykorzystanie procesorów trzeciej generacji Intel Core do jednostki obliczeniowej OPS pozwala na wyświetlanie  wizualizacji wysokiej rozdzielczości i redukuje całkowity koszt posiadania.”

Źródło: NEC

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.