ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie

AKTUALNOŚCI

Ponad 5 mln zł na współpracę nauki z biznesem

Wdrożenie innowacyjnych usług badawczych w małych i średnich przedsiębiorstwach na Dolnym Śląsku to główny cel programu „Dolnośląski Bon na Innowację”. W ramach projektu przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dotacje o łącznej wartości 5,4 mln zł.
 

Program „Dolnośląski Bon na Innowację” realizowany jest przez urząd marszałkowski i Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej.

Jak poinformował w piątek PAP Andrzej Charytoniuk z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej, głównym celem projektu jest wsparcie współpracy instytutów naukowych z partnerami biznesowymi.

Małe i średnie przedsiębiorstwa z Dolnego Śląska, które wezmą udział w programie, otrzymają łącznie 300 bonów o wartości 18 tys. zł każdy. Te środki mają im pomóc w sfinansowaniu innowacyjnych usług badawczych bądź wdrożeniowych realizowanych przez jednostki naukowe.

„Każdy przedsiębiorca, chcący rozwinąć swój produkt lub ulepszyć posiadaną technologię, może aplikować o bon o wartości 18 tys. zł. Dodatkowo oferowana jest bezpłatna pomoc w identyfikacji potrzeb wdrożeniowych (audyt technologiczny) oraz w poszukiwaniu odpowiednich partnerów naukowych do współpracy” - podał Charytoniuk.

Przedsiębiorcy zainteresowaniu projektem mogą składać wnioski w siedzibie Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej.

Źródło: PAP - Nauka w Polsce

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.