Dni druku 3D
Warsaw Indystry Week 2021

AKTUALNOŚCI

Nowe procesory AMD dla tabletów

Firma AMD (NYSE: AMD) ogłosiła wprowadzenie na rynek swojego najnowszego produktu dla wydajnych tabletów i komputerów mało formatowych – procesora AMD Z-60 z akceleracją graficzną. Jest to procesor APU o najniższym poborze prądu, który zapewnia bezprecedensową wydajność oraz technologię AMD AllDay™ dla tabletów o grubości zaledwie 10 mm. To znakomite połączenie różnych funkcji, oszałamiającej jakości grafiki, obsługi najnowszych aplikacji i interfejsów w systemie Microsoft Windows® 8, a także wstecznej kompatybilności z systemem z systemem Windows 7 oraz kompletnym zestawem starszych aplikacji Windows, które czyni z procesora AMD Z-60 idealne rozwiązanie dla różnego typu konstrukcji.

Pierwsze tablety zbudowane w oparciu o procesory AMD Z-60 z akceleracją graficzną spodziewane są globalnie na rynku jeszcze w tym roku wraz z pojawieniem się systemu Windows 8.

Procesor AMD Z-60 z akceleracją graficzną jest pełen funkcji zaprojektowanych w celu poprawy wrażeń użytkowych z korzystania tabletów, włączając w to technologię AMD Start Now, która umożliwia szybkie uruchomienie i wznowienie z uśpienia, a także aż osiem godzin pracy na baterii podczas przeglądania Internetu oraz do sześciu godzin odtwarzania filmów HD. Równie imponująco przedstawiają się możliwości graficzne procesora APU zapewnione przez zintegrowaną kartę graficzną AMD Radeon™ obsługującą rozdzielczość Full HD 1080p, wyjście HDMI do podłączenia zewnętrznych wyświetlaczy oraz cechującą się imponującą wydajnością w grach wraz z możliwościami Microsoft Direct X®11.

Tablety z procesorami AMD będą mogły korzystać z serwisu AMD App Zone, tj. będą miały zapewniony dostęp do kompletnego zasobu popularnych aplikacji, które wykorzystują pełne możliwości obliczeniowe procesora.

„Użytkownicy tabletów oczekujący bezkompromisowych doznań zarówno przy tworzeniu jak i korzystaniu z rozmaitych treści na platformie Microsoft Windows 8 teraz, dzięki procesorom AMZ Z-60 z akceleracją graficzną otrzymają wydajną i niedrogą opcję do wyboru” powiedział Steve Belt corporate vice president of Ultra-Low Power Products w firmie AMD. „Widzimy dużą lukę pomiędzy produktami o niskiej wydajności a tymi z wysoką ceną, która pozwala firmie AMD zaoferować sprzęt odpowiedni dla tabletów, który zadowoli zarówno naszych klientów jak i użytkowników końcowych.”

Źródło: AMD

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.