Poznaj nowe funkcje SOLIDWORKS 2021

AKTUALNOŚCI

Projektujemy parametryczne kolano segmentowe w IRONCAD 2017

Kolana segmentowe nazywane także płaszczami ochronnymi to popularne elementy blaszane, które znajdują zastosowanie w instalacjach wentylacyjnych. W końcowym etapie projektowania konieczne jest rozwinięcie poszczególnych segmentów kolana, co pozwoli na ich precyzyjne wycięcie np. za pomocą lasera.

Dzięki parametryzacji części możliwe jest generowanie kolejnych wariantów modelu, które różnią się np. grubością blachy, szerokością szczeliny, średnicą kolana bądź kątem pomiędzy krańcowymi segmentami.  Wykorzystanie parametrycznego modelu i możliwość jego łatwej edycji, znacząco skraca czas projektowania.

Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego wykonanie parametrycznego kolana segmentowego w programie IRONCAD 2017.

 

Źródło: TM Sys (ironcad.pl)

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.