Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
25 lat Solid Edge - Weź udział w konkursie na najciekawsze wspomnienie

AKTUALNOŚCI

Forum Inżynierskie wraca na ITM Polska

Reindustrializacja uznana została w Unii Europejskiej za bardzo ważne zadanie dla wszystkich krajów członkowskich. Również Polska powinna wspierać rozwój wybranych gałęzi przemysłu oraz efektywnie wykorzystywać posiadany potencjał, tak jak zakłada strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. W przemyśle powstaje najwięcej innowacji, w tej gałęzi gospodarki pracuje najwięcej polskich inżynierów i techników oraz funkcjonuje najwięcej firm. Tu także koncentruje się najwięcej Instytutów Badawczych i Centrów Badawczo-Rozwojowych. W tej gałęzi gospodarki skupia i rozwija swą działalność większość Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych, którym najbliższa jest realizacja zadań związanych z reindustrializacją podejmowaną przez polskie firmy
i przedsiębiorców.

Naczelna Organizacja Techniczna – Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych corocznie, od 2003 roku, organizowała w czerwcu, w Poznaniu w ramach targów ITM Polska Innowacje – Technologie – Maszyny Forum Inżynierskie. Tematyka Forum Inżynierskiego była zmienna i dotyczyła innowacji w różnych dziedzinach techniki w ważnych dla polskiej gospodarki sektorach lub branżach. Po jednorocznej przerwie, Forum Inżynierskie powraca do Poznania na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich.

XIV Forum będzie stanowić kontynuację idei poprzednich Forów Inżynierskich i będzie miało charakter otwartej debaty prowadzonej przez dwóch moderatorów: red. Krzysztofa Michalskiego i Janusza Kowalskiego.

Przewiduje się, że Forum zgromadzi około 200 uczestników. Uczestniczyć będą reprezentanci stowarzyszeń skupionych w FSNT-NOT i delegaci z Terenowych Jednostek Organizacyjnych NOT, przedsiębiorcy i menadżerowie polskich firm przemysłowych oraz przedstawiciele jednostek naukowych. Udział w nim będzie bezpłatny. Uczestnicy otrzymają bilet wstępu na ITM Polska.

Organizatorzy:

  • Naczelna Organizacja Techniczna Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych
  • Krajowa Izba Gospodarcza
  • Międzynarodowe Targi Poznańskie

Partnerami Forum będą:

  • Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych w Poznaniu
  • Terenowa Jednostka Organizacyjna FSNT-NOT Poznań
  • Instytut Pojazdów Szynowych w Poznaniu
  • Instytut Nowych Syntez Chemicznych w Puławach

 

Źródło: MTP

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.