Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
25 lat Solid Edge - Weź udział w konkursie na najciekawsze wspomnienie

AKTUALNOŚCI

SOLIDWORKS 2017 – Inspection

SOLIDWORKS 2017 – Inspection jest wydajnym narzędziem do generowania raportów z kontroli pierwszej sztuki. Nowością w Inspection 2017 jest możliwość blokowania numerowania odnośników. Utrzymywanie stałej numeracji, charakterystycznej dla danego rysunku, to świetny sposób na zmniejszenie ryzyka występowania błędów oraz niepotrzebnego zamieszania. Niezależnie od tego, czy nowe adnotacje są dodawane, czy usuwane.

Dzięki Zablokuj odnośniki, w sytuacji usunięcia jakiejkolwiek adnotacji z rysunku, na przykład tego poziomego wymiaru, odnośnik pozostaje. Gdy projekt jest aktualizowany, mogą Państwo usunąć odnośnik nie zmieniając przy tym oryginalnej numeracji. Podobnie w przypadku dodawania adnotacji, w tym przypadku wymiar definiujący całkowitą szerokość talerza. Podczas aktualizacji projektu, nowy numer będzie bazował na ostatnim w raporcie, pozostawiając resztę bez zmian.

Jeśli w którymś momencie odznaczą Państwo adnotację w raporcie, a po pewnym czasie dodacie ją ponownie, numer pozostanie niezmieniony, nie naruszając przy tym pozostałej numeracji.

Zablokuj odnośniki w Inspection 2017 jest świetna funkcją do utrzymania spójnej numeracji, co zmniejsza ryzyko błędów w projekcie.

Inspection 2017 zapewnia także pełną kontrolę podczas przechwytywania cech. Wystarczy podczas definiowania nowego projektu ustawić tryb wyodrębniania na ręczny, a następnie, używając nowego narzędzia Dodaj cechę, zaznaczyć pożądane adnotacje, które mają być ponumerowane. Jednocześnie można zaznaczyć wiele adnotacji poprzez zwykłe zaznaczenie obszaru, dzięki czemu istnieje opcja zaznaczania do numeracji nawet całych widoków za pomocą jednej operacji. Po ponumerowaniu wszystkich detali, adnotacje pojawiają się w drzewie cech charakterystycznych. W dowolnym momencie mogą Państwo dodać lub usunąć adnotacje poprzez jej wybór.

Numeracje adnotacji może być zablokowana lub zmieniać kolejność przy każdej poprawce, tak jak w przypadku tego wału.

Dzięki tym wszystkim nowym ulepszeniom, SOLIDWORKS Inspection 2017 jest bardzo wydajnym narzędziem do generacji raportów z kontroli pierwszej sztuki.

Autor: Łukasz Siwiec

Źródło: DPS Software

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.