ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie

AKTUALNOŚCI

SOLIDWORKS 2017 – Drukowanie 3D

Po automatycznym dopasowaniu w przestrzeni modelu do wydruku, jak również określaniu ścian wymagających podpór, mogą Państwo łatwo wykryć ewentualne problemy takie jak cienkie ściany oraz cienkie szczeliny.

W przypadku drukowania na drukarce 3D FDM, SOLIDWORKS zaprezentuje wszelkie właściwości mniejsze niż zalecane od wartości minimalnych na podstawie materiałów i grubości warstwy ustawień maszyny. Bardzo łatwo jest również określić własne wartości.

Wartości mogą być automatycznie wyliczone na podstawie materiału oraz wysokości warstwy, lub po prostu wprowadzone ręcznie.

Jak Państwo widzą, wczesna identyfikacja jest tu bardzo prosta, i pozwala na wykrycie cienkich ścianek oraz szczelin, które mogą spowodować błędną budowę modelu oraz stratę czasu i materiału.

Daje to Państwu wczesny wpływ na jakość projektu oraz pozwala zoptymalizować go pod względem druku 3D.

Jeśli nie chcą Państwo drukować modelu sami, istnieje możliwość eksportu do formatu 3MF bezpośrednio z menadżera właściwości.

3MF jest najnowszym formatem służącym do wydruku, który pozwala projektantom na operowanie dokładnymi modelami 3D razem z innymi aplikacjami, platformami, usługami i drukarkami, bez potrzeby z korzystania innych rozszerzeń czy programów. Format 3MF przechowuje także kierunek wydruku, materiał i kolor.

Windows 10 zapewnia pełne wsparcie formatów 3MF i korzystanie z usługi drukowanie 3D – jak na przykład i.materialise – mogą Państwo zobaczyć jak wyglądają pliki dzięki miniaturom w przeglądarce plików Windows.

Proszę zauważyć, że zostały zachowane również kolory z SOLIDWORKS bez żadnych dodatkowych czynności z naszej strony.

Najnowsze ulepszenia SOLIDWORKS 2017 pomagają wcielać Państwa projekty w życie łatwiej i wydajniej.

Autor: Łukasz Siwiec

Źródło: DPS Software

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.