ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie

AKTUALNOŚCI

Edgecam: Strategia Wave w cyklu Zgrubnym

W dzisiejszym tutorialu dowiesz się jak poradzić sobie z kieszeniami o zmiennej głębokości używając strategii Wave w cyklu Zgrubnym.

1. Pierwszymi krokami jakie należy podjąć po wczytaniu modelu do Edgecam jest odpowiednie ustawienie Zera, dobór półfabrykatu, postprocesora, wybór narzędzia. Po wykonaniu powyższych czynności należy na zakładce Obróbka wybrać cykl Zgrubny.

2. Po wybraniu cyklu pojawi nam się okno dialogowe z różnymi parametrami. Wybieramy stategię Wave, określamy typ półfabrykatu jako „profil”, ustawiamy w polu „Szerokość %” na 15 a typ modelu ustawiamy jako bryłę. Przechodzimy na kolejną zakładkę Głębokość. Przy takich parametrach jak Bezpieczny, Poziom oraz Głębokość zaznaczamy asocjatywny. Akceptujemy wprowadzone parametry.

3. Wskazujemy bryłę a następnie profil półfabrykatu. Pozostałe komunikaty akceptujemy prawym klawiszem myszy.

4. Po zaakceptowaniu oraz wskazaniu odpowiednich elementów otrzymamy ścieżkę narzędzia.

Źródło: VISI Polska

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.