Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali

AKTUALNOŚCI

Już dostępny: EPLAN Smart Wiring

Już dostępne oprogramowanie EPLAN Smart Wiring otwiera nowe możliwości w zakresie okablowania rozdzielnic elektrycznych. System jest niesamowicie łatwy w obsłudze, ponieważ została zawarta w nim cała wiedza techniczna z zakresu rozdzielnic. Umożliwia prowadzenie prac również w przypadku niedoboru personelu. Dostawca rozwiązań inżynieryjnych, firma EPLAN S&S wytycza z tym oprogramowaniem nowe ścieżki rozwoju, a co więcej można  je zastosować na urządzeniach mobilnych. System jest udostępniany bezpłatnie na okres do czterech miesięcy.

Oprogramowanie EPLAN Smart Wiring jest dostępne dla klientów od początku września, otwierając zupełnie nowe perspektywy w zakresie okablowania rozdzielnic elektrycznych. Jego najważniejszą zaletą jest prostota systemu: przejrzysty, zoptymalizowany dla ekranów dotykowych interfejs użytkownika został przystosowany do uruchamiania na urządzeniach mobilnych, dzięki czemu w każdej chwili jest gotowy do wykorzystania bezpośrednio przy zabudowie szafy sterowniczej. Ponadto, w systemie została zawarta cała wiedza techniczna związana z tą dziedziną, co pozwoli odciążyć pamięć użytkownika. Dostępne tu instrukcje, krok po kroku prowadzą użytkownika przez cały proces okablowania, praktycznie eliminując ryzyko popełnienia błędu. Co równie ważne, do okablowania nie jest potrzebny schemat, co eliminuje konieczność interpretowania często złożonej dokumentacji.

EPLAN Smart Wiring wizualizuje projekt montażu, rozkład podzespołów, połączeń i ścieżek układania kabli na bazie danych z EPLAN Pro Panel. Ale nawet bez wizualizacji 3D z EPLAN Pro Panel, EPLAN Smart Wiring może zwiększyć produktywność. Listy punktów sygnałowych i połączeń mogą być przygotowane również dla innych systemów ECAD, wczytane w formacie MS-Excel i przetwarzane w EPLAN Smart Wiring. Funkcja automatycznego porównywania projektów i wyszukiwania zmian gwarantuje, że wszystkie zmiany, które zostały wprowadzone w ostatniej chwili zostaną uwzględnione na etapie produkcji. Wykaz problemów i błędów oraz raporty statusu i produkcyjne mogą być wygenerowane po naciśnięciu pojedynczego przycisku i wysłane jako wiadomość e-mail do inżynierów odpowiedzialnych za planowanie produkcji.

EPLAN Smart Wiring wizualizuje projekt montażu, rozkład podzespołów, połączeń i ścieżek układania kabli na bazie danych z EPLAN Pro Panel

Prostota systemu zapewnia ponadto, że nawet słabiej wykwalifikowany personel może zająć się projektowaniem okablowania. Daje to firmom możliwość optymalnego skalowania swoich zasobów, a równocześnie zwiększa efektywność w trakcie całego przepływu prac.

Bezpłatne wprowadzenie – przez ograniczony okres czasu

Firma EPLAN wydała póki co EPLAN Smart Wiring w wersji niemieckiej i angielskiej, ale docelowo ma on być dostępny w 16 dodatkowych wersjach językowych, które będą oferowane począwszy od listopada tego roku. Dodatkowo, firma daje możliwość darmowego korzystania z oprogramowania w terminie od 1 września 2016 roku do 31 stycznia 2017 roku z licencją użytkownika ograniczoną do czterech miesięcy. Dzięki temu zainteresowani klienci będą mogli przetestować system, a po zakończeniu okresu próbnego zadecydować o jego ewentualnym nabyciu.

Więcej informacji Tutaj >

Wnioski: EPLAN Smart Wiring stanowi kolejny logiczny krok w kierunku integracji procesów, począwszy od inżynierii po produkcję. Dane produkcyjne mogą być standaryzowane za pomocą EPLAN Pro Panel, a tym samym szybko przygotowane i udostępnione do produkcji w EPLAN Smart Wiring. Zapewnia to większą elastyczność procesu okablowania i wysoką jakość produktu końcowego.

Źródło: AB-Micro

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.