Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
Konkurs UNIGRAPHICS NX

AKTUALNOŚCI

21. Edycja EUROTOOL

Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń roku w branży obróbki materiałów. W dniach 18-20 października Kraków po raz kolejny stanie się przemysłową strefą biznesu. Oferta czołowych firm z Polski i zagranicy, długa lista branżowych nowości, zagraniczne misje gospodarcze, ogromne zainteresowanie tysięcy profesjonalistów – tak w dużym skrócie zapowiadają się 21. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL®.

Perfekcyjnie działający mechanizm

Największą siłą Targów EUROTOOL®, oprócz bardzo dużej liczby Wystawców i Zwiedzających, jest bogaty program. Równolegle z Targami EUROTOOL® organizowane są Międzynarodowe Targi Obróbki, Łączenia i Powlekania Blach BLACH-TECH-EXPO. Tegoroczna edycja powinna zadowolić nawet najbardziej wymagających Gości – ważną częścią wystawy będą Salon Automatyki i Robotyki oraz Salon Technologii CAx, gdzie zostaną zaprezentowane nowości z zakresu nowoczesnej automatyzacji linii produkcyjnych, a także specjalistycznego oprogramowania. Dla przedsiębiorców nastawionych głównie na poszukiwanie podwykonawców i firm chcących zyskać nowe zlecenia, organizatorzy przygotowali Salon Kooperacji Przemysłowej – pierwszą w Polsce platformę komunikacji, dzięki której zdobycie lukratywnych kontraktów jest bardzo proste.

Efekt synergii

Październikowe Targi EUROTOOL® są nie tylko miejscem nawiązywania relacji biznesowych, ale również przestrzenią do dzielenia się wiedzą i prezentacji innowacyjnych rozwiązań. W programie tegorocznej edycji znalazły się seminaria i wykłady, m.in. w zakresie nowoczesnych metod i urządzeń do kształtowania wyrobów na potrzeby przemysłu – “Zaawansowane Technologie Wytwarzania”. Bardzo ciekawie zapowiada się również cykl referatów pt. „Innowacyjne aspekty obróbki cieplnej materiałów narzędziowych” przygotowany przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Organizatorzy Targów EUROTOOL® zadbali także o firmy zajmujące się produkcją, przetwórstwem oraz dystrybucją stali. Z myślą o nich odbędzie się przygotowane przez Polską Unię Dystrybutorów Stali „Forum Techniczne Branży Stalowej – Rynek Centrów Serwisowych i Wyrobów Płaskich”. Wydarzeniem, które idealnie dopełni warstwę merytoryczną będzie Speakers Corner – panel dyskusyjny, poświęcony zagadnieniom nowoczesnego rozwoju przedsiębiorstw, organizowany przez Patrona Medialnego Targów – MM Magazyn Przemysłowy.

Kraków – miasto biznesu

Dla przedstawicieli z branży obróbki Targi EUROTOOL® od wielu lat są jednym z najważniejszych wydarzeń w roku. Między innymi ze względu na bogatą, ponad 20-letnią tradycję, firmy z tego sektora gospodarki spotykają się właśnie w EXPO Kraków. W połączeniu z szeroką ofertą wydarzeń towarzyszących, wykładami i seminariami, prezentacjami nowoczesnych rozwiązań z roku na rok ilość Wystawców i Zwiedzających wzrasta. Ubiegłoroczne, jubileuszowe Targi EUROTOOL® odbiły się szerokim echem w branży. Ponad 500 Wystawców z całego świata, 9 000 Zwiedzających, wiele niezwykle ważnych premier maszyn i technologii – po raz kolejny puls branży mocno bił w Krakowie.

Złoto dla najlepszych

Od 16 lat Targom EUROTOOL® towarzyszy prestiżowy Konkurs Złote Smoki, który pozwala wyłonić najlepsze i innowacyjne produkty targowe. W ubiegłym roku do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba Wystawców. Wśród laureatów 11 nagród przyznanych w 4 kategoriach znalazła się między innymi firma ABPLANALP Sp. z o.o. za centrum tokarskie ST-40L produkcji HAAS Corporation Inc.

– Po ubiegłorocznym sukcesie nie zwalniamy tempa. Wręcz przeciwnie – po raz kolejny targi EUROTOOL® będą mocnym podsumowaniem roku dla branży obróbki materiałów. To już tradycja, że Kraków na kilka dni staje się stolicą targów przemysłowych – podsumowuje Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Dla wszystkich zainteresowanych Targami organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych zaproszeń. Aby odebrać bilet wstępu wystarczy dokonać rejestracji na stronie www.eurotool.krakow.pl

 

Źródło: Targi w Krakowie

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.