ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie

AKTUALNOŚCI

NX 11 - pierwsze spojrzenie

NX 11 to nowoczesny system oferujący spójne zintegrowane aplikacje CAD/CAM/CAE , które pozwalają na wspomaganie wszelkich prac związanych z rozwojem produktu począwszy od założeń stylistycznych, projektu poprzez cyfrową analizę i weryfikację oraz moduły wytwarzania.

NX ma również polską wersję interfejsu i posiada specjalizowane aplikacje m.in. NX Realize Shape do wzornictwa, mechatroniki, obliczeń MES, NX Mold do projektowania form wtryskowych i elektrod, NX Progressive do tłoczników i wykrojników  oraz programowania obrabiarek CNC, CMM i robotów.

NX jako pierwszy system CAx zaimplementował technikę „Convergent Modelling” z Parasolid (kernel modelowania), która pozwala na jednoczesną pracę z danymi w postaci siatki (STL) oraz tradycyjnymi modelami bryłowymi i powierzchniowymi.

Ponad osiem lat temu SIEMENS PLM wprowadził nowatorską Technologię Synchroniczną eksponującą pomysł, że modelowanie bezpośrednie (które nie było samo w sobie nowym pomysłem), może współistnieć wraz z bardziej tradycyjną budową modeli 3D. Zostało ono zaimplementowane w obu jej produktach – NX i Solid Edge.

NX 11 & Convergent Modelling

W NX 11 wprowadzono możliwość powiązania różnych technik modelowania bryłowo-powierzchniowego z danymi opartymi na siatce lub wielokątach – możliwości te są wprowadzane do kernelu Parasolid.

Ta idea zwana „Convergent Modelling” oznacza, że możemy wprowadzać modele oparte o siatkę wielokątów do naszych modeli NX i wykorzystywać je w ten sam sposób jak tradycyjne funkcje dostępne w Parasolid – na przykład suma/różnica…

Technika Convergent Modelling oferuje więc kluczowe wsparcie dla nowych technik wytwarzania takich jak druk 3D i Additive Machining.

Nowe możliwości, które oferuje Convergent Modelling, różnią się od prostego zaimportowania i przekonwertowania części na model NURBS. Intrygujące jest to, jak dane dostępne w formie siatki są integrowane z procesem modelowania i nie wymagają uprzedniej konwersji do B-Rep.

W NX możemy przycinać, tworzyć dowolne operacje Boole’a, skalować, tworzyć odbicia lustrzane – lista jest bardzo długa….

W systemie NX możemy tworzyć tradycyjne modele, modele „convergent” i wykonywać na nich działania, których wynikiem będą zawsze parametryczne fasetki oparte na cechach.

Możliwe jest na przykład wprowadzenie danych ze skanu medycznego i wykorzystanie ich w połączeniu z bardziej „inżynieryjnymi” danymi w celu stworzenia oprzyrządowania czy implantów.

NX 11 & Topology Optimisation

Pod względem technologii projektowania i inżynieringu, wygląda na to, że optymalizacja topologii staje się coraz popularniejsza w połączeniu z coraz większą ilością działań wokół tego tematu.

Nowy moduł Topology Optimization w NX działa wg reguł workflow dla tego typu zagadnień.

Możemy ustalić swoją przestrzeń pracy pod względem cech, które należy zachować. Dodatkowo określić obszar geometrii, który stanie się kluczowym efektem optymalizacji… i inne dowolne obszary i warunki graniczne w zakresie obciążeń, ograniczeń, materiałów itp.

 

Źródło: CAMdivision

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.