ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie

AKTUALNOŚCI

4 kroki importowania pliku STL

Na pewno kilkukrotnie spotkaliście się z otrzymaniem plików lub też pobraniem modeli w .STL zamiast w odpowiednim formacie SOLIDWORKS. Istnieją pewne powody, że użytkownicy nie chcą się dzielić historią operacji części, gdzie model mógłby być stworzyć w zupełnie innym oprogramowaniu, albo się dzielą nimi dla technologi wytwarzania przyrostowego (Additive Manufacturing), czyli drukiem 3D – metody szybkiego prototypowania. Kiedy spróbujesz otworzyć taki plik w SOLIDWORKS, będziesz mógł tylko zobaczyć reprezentację graficzną, bez możliwości wybrania żadnej geometrii w obszarze graficznym i jedyną informacją, jaką będziesz mógł zobaczyć w drzewie “Grafiki STL1“.

W artykule chciałbym Ci przybliżyć i wyjaśnić jak prawidłowo zaimportować pliki STL do SOLIDWORKS jako:

  • Reprezentacja graficzna (domyślna),
  • Obiekt bryłowy,
  • Obiekt powierzchniowy.

1. Krok

Używamy komendy Otwórz z menu rozwijalnego.

plik otwórz menu rozwijalne

2. Krok

Wybieramy menu rozwijalne w prawym dolnym rogu w celu wybrania formatu, jaki chcemy otworzyć – tylko wtedy będziemy mieli dostęp do opcji importowania.

opcje importowania

3. Krok

Wybierz jakbyś chciał importować plik STL

opcje importu importuj jako

4. Krok

Teraz możesz już otworzyć swój dokument. Tylko w przypadku wyboru obiektu bryłowego oraz powierzchniowego będziesz miał możliwość edytowania modelu.

WAŻNE

Importując złożenie w formacie STL należy plik przenieść do utworzonego wcześniej folderu i z niego rozpocząć otwieranie – Dlaczego? Przy importowaniu SOLIDWORKS będzie tworzył pojedyncze części – tak jak jest w strukturze złożenia, a najgorszą rzeczą jest, kiedy takie złożenie importujemy z poziomu pulpitu naszego komputera  :-)

Autor: Łukasz Siwiec

Źródło: DPS Software

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.