Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
Konkurs UNIGRAPHICS NX

AKTUALNOŚCI

Aktualizacja KeyShot 6.1

Po premierze KeyShot 6, która wprowadziła szeroki zakres nowych funkcji, jak chociażby tryb oświetlenia dostosowany do tworzenia wizualizacji wnętrz, edytor geometrii, graf materiałów, czy możliwość animowania ścieżki kamery, (opis nowości znajduje się tutaj), nadszedł czas na premierę aktualizacji KeyShot 6.1, która jeszcze szerzej rozwija funkcje dostępne w programie.

Aktualizacja KeyShot 6.1 wprowadza nowe funkcje i udoskonalenia w edytorze środowiska HDRI. Użytkownicy mogą dodawać nowe rodzaje oświetlenia punktowego w kształcie połowy okręgu i połowy prostokąta. Zarówno nowe jak i już istniejące punkty oświetlenia mogą być przekonwertowane do nowej formy. Zaktualizowany został również interfejs edytora HDRI dzięki któremu użytkownicy zauważą ułatwienia w nawigacji, a także zaobserwują szybsze generowanie obrazów HDR.

Dodatkowo w bibliotece materiałów wprowadzono ikony podglądu rodzaju oświetlenia punktowego, powierzchniowego i profili IES oświetlenia, aby łatwiej można było dobrać odpowiedne źródło światła dostosowane do aktualnej sceny. Kreskówkowy typ materiału został wyposażony w szerszą kontrolę wyświetlania krawędzi konturów. Anizotropowy typ materiału został wyposażony w możliwość edycji chropowatości. W zakresie animacji, funkcja rozmycia ruchu dostępna jest dla kamer zarówno w trybie renderingu w oknie podglądu rzeczywistego jak i w trybie offline.

Sporo aktualizacji wprowadzono również w kwestii integracji KeyShot z programami CAD. KeyShot pozwala na bezpośrednie połączenie LiveLinking ze zdecydowaną większością popularnych na rynku programów do projektowania 3D. Darmowe wtyczki dostępne tutaj zostały zaktualizowane do współpracy z najnowszą wersją KeyShot 6.1, ostatnie aktualizacje dotyczą wtyczki dla SolidWorks oraz PTC Creo. Nowością jest integracja z 3D EXPERIENCE 2015+ 3D XML i SketchUp 2016. Plugin umożliwiający import z OnShape jest od teraz instalowany automatycznie wraz z główną instalacją KeyShot.

Wersja testowa programu funkcjonuje obecnie jako KeyShot Pro z Animacją i dodatkiem KeyShot VR (do tej pory była to tylko wersja HD), wersja pozwala na uruchomienie renderingu w trybie podglądu rzeczywistego ze znakiem wodnym. Istnieje jednak możliwość uzyskania pełnej wersji testowej bez ograniczeń i znaku wodnego. Więcej informacji >>>

 

Źródło: Datacomp

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.