Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
Konkurs UNIGRAPHICS NX

AKTUALNOŚCI

Seminarium - NX CAM VoluMill z pokazem obróbki na maszynie

CAMdivision zaprasza na bezpłatne seminarium „Ultrawydajne obróbki w NX CAM VoluMill” połączone z pokazem na maszynach CNC.

Seminarium odbędzie się 3 grudnia w PCKPiZ w Łańcucie >>>
Informacje i rejestracja TUTAJ >>>

Algorytm VoluMill kontroluje kąt opasania narzędzia, co przekłada się na stałą szerokość skrawania – stały przekrój wióra. Ta precyzyjna kontrola szerokości wióra umożliwia zastosowanie dużych głębokości skrawania, których wartość może wynosić dwie średnice frezu.

Operacja jest dostępna do wersji 32- i 64-bitowych począwszy od wersji NX 6.0 do obecnie najnowszej NX 10.0. Do optymalnego doboru parametrów obróbki służy specjalny asystent „Milling Advisor”, który na podstawie danych wejściowych (właściwości frezu, materiału, obrabiarki…) określa wartości szerokości i głębokości skrawania, obrotów i posuwów. Posuwy mają charakter dynamiczny.

VoluMill w wersji siódmej poprawia wydajność obróbki,  jednocześnie zwiększając efektywność i wydłużając żywotność narzędzi skrawających. Czasy obróbki są szybsze, poprawiona jest ewakuacja wiórów i ruchy obróbki są płynne niż kiedykolwiek wcześniej.

NXCAM-VoluMill-Spirala

W przypadkach gdzie jest to korzystniejsze program stosuje spiralną ścieżkę narzędzia by przyspieszyć usuwanie materiału.

NXCAM-VoluMill-Wiora

By poprawić odprowadzenie wiórów i doprowadzenie chłodziwa, nowe strategie usuwają większą ilość materiału przy jednoczesnym utrzymaniu stałej szerokości skrawania.

Źródło: CAMdivision

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.