AKTUALNOŚCI

Nowy skaner 3D - HDI Blitz 3D

Nowe rozwiązanie do skanowania 3D swoją premierę (pierwszy publiczny pokaz) ma właśnie podczas odbywających się w Birmingham (Anglia) targów TCT Live 2012.

Wraz z rozwojem oferowanych przez firmę 3D3 Solutions zaawansowanych systemów skanowania 3D okazało się, że istnieje duże zapotrzebowanie na proste i jednocześnie łatwe w obsłudze skanery 3D, które oferują wysoką jakość 3D skanów. Wynikiem prac nad taką konstrukcją jest nowy HDI Blitz skaner 3D jeszcze łatwiejszy w obsłudze, który nie wymaga żadnych zaawansowanych umiejętności technicznych do obsługi systemu  i do jego szybkiego uruchomienia.

Urządzenie wyposażone jest w statyw, głowicę montującą urządzenie na statywie program do skanowania i łączenia pojedynczych skanów w całość oraz zapis uzyskanych pomiarów 3D do formatów: STL, OBJ, PLY, ASC. Opcjonalnie można zamówić skaner wraz z automatycznym stolikiem jedno lub dwuosiowym.

Co więcej skaner HDI Bliztz nie wymaga żadnej kalibracji a czas na instalację w systemie operacyjnym urządzenia jest naprawdę minimalny. Wystarczy podłączyć urządzenie do komputera PC lub notebooka, zainstalować oprogramowanie skanujące 3D na komputerze i  tyle .. system jest dotowy do pracy. Wewnątrz urządzenia zastosowano parę 1,3 megapikselowych kamer z interfejsem USB 3.0 dzięki czemu wykonanie jednego skanu trwa około 1 sekundy i generuje ponad milion punktów danych (ponad dwa miliony wielokątów) na jeden skan.

 

Źródło: www.3dspace.pl

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.