Dni druku 3D
Warsaw Indystry Week 2021
Narzędzie dla konstruktorów pracujących w Solid Edge i w NX CAD - kalkulator tolerancji i pasowań

AKTUALNOŚCI

Przedstawiamy CorelCAD 2016

Dzięki wszechstronności, wydajności i przystępnej cenie najnowsza wersja programu CorelCAD 2016 pozwala osiągnąć założone cele w projektowaniu CAD.

Płynnie działające nowe narzędzia, takie jak Szybkie wprowadzanie, Skalowanie adnotacji i Wyświetlacz przezroczysty, dają klientom dodatkowe możliwości projektowania przy jednoczesnym zachowaniu wyjątkowej dokładności i efektywności.

Można polegać na typowych narzędziach do szkicowania 2D i projektowania 3D, znanych przestrzeniach roboczych interfejsu użytkownika i obsłudze natywnego formatu plików DWG, która gwarantuje bezproblemową współpracę na wybranej platformie PC lub Mac oraz w nowej aplikacji CorelCAD Mobile na tablety z systemem Android.

Program CorelCAD 2016 jest dostępny w wersji pudełkowej, do pobrania oraz w ramach licencji komercyjnej lub akademickiej. Ceny zaczynają się już od 699 EUR bez VAT za pełną wersję.

Nowości w programie CorelCAD 2016

Szybkie wprowadzanie

Włącz interfejs poleceń w projekcie, używając kursora w obszarze rysunku. Ta wydajna funkcja skraca czas pracy, pozwalając wywoływać polecenia bezpośrednio w miejscu ustawienia kursora. Dzięki temu etykietki narzędzi są przesuwane razem z kursorem, pozwalając na wpisywanie wartości współrzędnych, długości, kątów, linii itp.

Skalowanie adnotacji

Dzięki tej funkcji ważne teksty są cały czas dobrze widoczne i niezależne od skali rysunku oraz okienka ekranu.

Podczas nawigowania po przestrzeni roboczej projektu można teraz w dowolnym momencie uzyskać czytelny tekst, również na wydrukach, niezależnie od rozmiaru elementów.

Wyświetlacz przezroczysty

Korzystając z paska narzędzi Wyświetlacz przezroczysty, można wybierać różne elementy, a następnie powiększać je w celu wprowadzenia wymaganych zmian.

Opcja edycji elementów w jednym miejscu pozwala ustawić styl i szerokość linii, zmieniać warstwy, tworzyć elementy wymiarów lub blok.

Karty rysunku

Możliwość przełączania między kilkoma otwartymi i aktywnymi dokumentami programu CorelCAD w systemie Windows pozwala lepiej zorganizować pracę.

Używając polecenia DrawingTabs, można wyświetlić karty rysunku w górnej części okna rysunku.

Ta przydatna funkcja pozwala otwierać i zamykać wiele okien rysunku, jak również wprowadzać w nich zmiany i zapisywać je.

Menedżer stanów warstw

Nowe okno dialogowe Stany warstw pozwala utrzymać warstwy w idealnym porządku.

Po zapisaniu stanu warstwy można zarządzać wyglądem elementów projektu, korzystając ze stanów warstw o określonych nazwach, włączać je i wyłączać, a także przełączać pomiędzy nimi.

Konfiguracje właściwości i stanów warstw można zapisywać, przywracać je oraz zarządzać nimi, a także udostępniać w różnych projektach.

Odległości odsunięcia wymiarów

To oszczędzające czas narzędzie służy do wyrównywania linii wymiarowych w ustalonych odległościach od pobliskich kształtów.

Korzystając z opcji przyciągania wymiarów, można umieszczać linie wymiarowe w określonej odległości od zmierzonych kształtów złożonych z linii oraz pomiędzy kolejnymi liniami wymiarowymi i dzięki temu tworzyć rysunki techniczne z idealnie wyrównanymi wymiarami.


 

Atrybuty bloku wielowiersza

Podręczny pasek narzędzi pozwala edytować i formatować wiele różnych typów atrybutów bloku wielowiersza.

Można też określać maksymalną szerokość wierszy, wstawiać pola zawierające atrybuty, a także wprowadzać zmiany w adnotacjach.

Nowe wtyczki

Zakres dostępnych funkcji CAD można poszerzyć dzięki opcjonalnym wtyczkom, takim jak rozbudowane narzędzia CAD firmy Graebert, które zapewniają dodatkowe opcje szkicowania i renderowania, biblioteki części oraz funkcje projektowania zwiększające produktywność.

 

Większa wydajność

Nowa wersja została zoptymalizowana pod kątem najnowszych systemów operacyjnych, takich jak Windows 10 i Mac OS X El Capitan, i uzupełniona o aktualizacje zwiększające intuicyjność obsługi interfejsu, dzięki czemu jeszcze lepiej spełnia wymagania dotyczące oprogramowania do projektowania wspomaganego komputerowo.

Integracja z innymi środowiskami graficznymi

CorelCAD Mobile

Najnowsza wersja programu CorelCAD przeznaczona na tablety z systemem Android — CorelCAD Mobile — umożliwia projektowanie i dodawanie adnotacji gdziekolwiek jesteś. Stanowi także uzupełnienie istniejących rozwiązań na platformy PC i Mac.

Praca nad projektem CAD dowolnej wielkości jest możliwa na preferowanej platformie, bez utraty szybkości, wydajności i opcji dostosowywania ustawień.

Źródło: Corel Corporation

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.