Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
Konkurs UNIGRAPHICS NX

AKTUALNOŚCI

Prezentujemy SOLIDWORKS 2016

Dassault Systemes zaprezentował SOLIDWORKS 2016, najnowszą odsłonę znakomitych aplikacji do prac projektowych i inżynieryjnych 3D. SOLIDWORKS 2016 oferuje nowe i rozbudowane funkcje, dzięki którym społeczność 2,7 milionów użytkowników będzie w stanie szybciej i łatwiej wprowadzać innowacyjne rozwiązania, tworzyć i rozwijać modele, współpracować oraz realizować projekty od fazy koncepcyjnej do produkcji.

SOLIDWORKS 2016 to zintegrowane środowisko projektowe 3D oparte na platformie Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE, obejmujące wszystkie aspekty procesu opracowywania produktu. Nowe funkcje wprowadzone na życzenie użytkowników umożliwiają między innymi spłaszczanie dowolnej powierzchni, generują wizualizacje i ułatwiają weryfikację jakości projektu, pozwalając również na bardziej efektywną komunikację z działem produkcyjnym, szybkie tworzenie doskonałej jakości materiałów marketingowych oraz łatwiejszy dostęp do komend. Dzięki tym funkcjom oraz setkom innych, nowych funkcjonalności, w tym ulepszonemu interfejsowi użytkownika, projektanci i inżynierowie będą mogli skupić się na swoich projektach, rozwiązywać skomplikowane problemy, sprawniej prowadzić równoległe prace projektowe oraz szybko przeprowadzać projekty przez fazę produkcyjną.

Nasze zespoły projektantów zajmują się tworzeniem złożonych modeli, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z wielu nowych funkcji wprowadzonych w SOLIDWORKS 2016, zwłaszcza z ulepszonych opcji nawigacji okruszkowej - ‘Selection Breadcrumbs’ oraz funkcji usuwania danych nieaktywnych konfiguracji - ‘Purge’, które podniosą wydajność pracy naszych projektantów” - komentuje David Herlin, Senior CAD Data Manager, Gaztransport & Technigaz.

Społeczność użytkowników SOLIDWORKS tworzy nadzwyczajne produkty – od małych urządzeń w branży elektroniki użytkowej, po sprzęt przemysłowy złożony z setek tysięcy elementów – dokonując integracji najnowszych trendów technicznych, ulepszając formę oraz podnosząc funkcjonalność i innowacyjność produktów” - mówi Gian Paolo Bassi, CEO, SOLIDWORKS, Dassault Systèmes. „Ponad 90 procent ulepszeń wprowadzonych w SOLIDWORKS 2016 opiera się na bezpośrednich rekomendacjach pochodzących od członków naszej społeczności, dla których kluczowa jest szybkość i efektywność pracy. Wraz z pojawieniem się nowej generacji produktów, zaawansowane funkcje SOLIDWORKS wspomogą pracę milionów profesjonalnych projektantów, nauczycieli, studentów i samodzielnych konstruktorów w efektywnym wdrażaniu innowacji w dziedzinie projektowania, symulacji, tworzenia dokumentacji technicznej i zarządzania danymi w procesie opracowywania produktów”.

Wybrane nowe funkcje, produkty i ulepszenia optymalizujące proces projektowania, rekomendowane przez użytkowników i dostępne w ramach oferty SOLIDWORKS 2016:

  • Curvature Continuous Edge Fillets szybsze tworzenie doskonale płynnych przejść między płaszczyznami lub zaokrągleń o „ciągłej krzywiźnie” dla wszystkich rodzajów zaokrągleń, również asymetrycznych i o wielu różnych wymiarach.

  • Sweep Commandnarzędzie do tworzenia złożonych płaszczyzn z wykorzystaniem odgięć wyciągniętych po ścieżce jest teraz szybsze i zapewnia bardziej przewidywalne i niezawodne rezultaty, umożliwiając automatyczne generowanie przekrojów o dowolnych odgięciach.

  • Thread Wizardprecyzyjne modelowanie standardowych lub zdefiniowanych przez użytkownika gwintów przy pomocy prostej komendy.

  • Breadcrumbsłatwy i szybki dostęp do dowolnego modelu bez potrzeby otwierania drzewka Feature Tree oraz prostsza obsługa nawigacji dzięki umieszczeniu narzędzia breadcrumb pod ręką.

  • Innovative Design Simulation Toolsnarzędzia oferujące większą kontrolę i lepszy dostęp do informacji o sekwencjonowaniu operacji, obciążeniach, ruchu części i wymaganych siłach, zapewniające wysoką jakość wyników symulacji i niezawodne dane na temat funkcjonowania modelu.

  • Flatten Everythingszybkie i łatwe spłaszczanie nawet najbardziej złożonych form geometrycznych do wykorzystania w grafikach produkcyjnych oraz łatwe lokalizowanie przeciążeń podczas konwertowania kształtów do płaszczyzn trójwymiarowych i nanoszenie nacięć na płaskie modele, aby zapobiec nadmiernemu rozciąganiu/ ściskaniu modelu.

  • Mate Controllernarzędzie przypominające kontroler do gier, które umożliwia łatwe i intuicyjne nanoszenie i animację skomplikowanych ruchów, oferujące również funkcje obliczeniowe, sterowania i wizualizacji.

  • Edrawingsumożliwia lepszą współpracę, komunikację w zespole i przekazywanie informacji potrzebnych na etapie produkcji dzięki spójnym pomiarom modeli, lepszej nawigacji między dokumentami i dokładniejszym wizualizacjom.

  • SOLIDWORKS Model Based Definition Enhancements umożliwia szybkie tworzenie, organizowanie i publikowanie specyfikacji produkcyjnych bezpośrednio w środowisku 3D, unikając nieporozumień związanych ze szkicami 2D i redukując rozbieżności w kolejnych etapach prac projektowych.

  • SOLIDWORKS Visualize (wcześniej Bunkspeed) – generuje wysokiej jakości grafiki, przenosząc prace z etapu prac koncepcyjnych do gotowego produktu oraz ułatwiając podejmowanie lepszych decyzji projektowych dzięki funkcji „kamery” dla rozwiązania SOLIDWORKS i innych danych CAD.

Więcej informacji o rozwiązaniach SOLIDWORKS 2016, wersje pokazowe produktów oraz komunikaty o planowanych wydarzeniach dla partnerów handlowych można znaleźć TUTAJ >>>

Źródło: Dassault Systemes

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.