Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
25 lat Solid Edge - Weź udział w konkursie na najciekawsze wspomnienie

AKTUALNOŚCI

VISI Machining 2D - Dostępna dokumentacja

Dokumentacja techniczna opisuje moduł Machining 2D (Obróbka 2D) oprogramowania VISI. Pokazuje ona jak poruszać się w CAM Nawigatorze oraz omawia szczegółowe zagadnienia odnośnie podejścia do obróbek 2 i 2,5D.

Zaznajomienie się z dokumentacją pozwoli użytkownikowi poznać poszczególne opcje pól parametrów danej strategii obróbkowej.

Automatyczne rozpoznawanie cech

Cechy do obróbki są automatycznie rozpoznawane przez program, grupowane i dodawane do okna dialogowego. Każda cecha posiada swoje indywidualne parametry wymiarowe.

Compass Technology

Technologia Compass odpowiada za automatyczne zdefiniowanie operacji obróbkowych dla wybranego projektu. Operacje posiadają już założone naddatki na kolejną obróbkę oraz dobrane narzędzia skrawające, np. po obróbce kieszeni narzędziem o dużej średnicy umożliwiającej wydajne usuwanie materiału następuje obróbka po konturze narzędziem o średnicy, która umożliwi wybranie całego materiału w narożach.

Analiza toru narzędzia

Ścieżka narzędzia może zostać przesymulowana z pozycji analizy toru narzędzia. Jest to symulacja nieuwzględniająca ubytku materiału. Ma na celu wizualne przedstawienie przebiegu ścieżek narzędzia (ruchów roboczych, dojazdów, przejazdów czy odjazdów). Analizą toru narzędzia można przycinać ścieżki wyznaczonym profilem lub między wybranymi punktami. Istnieje również możliwość zmiany wartości posuwu narzędzia na danym torze w określonym wybranymi punktami przedziale. Można przefiltrować wyświetlanie ścieżek pod względem charakterystyki toru: liniowy, kołowy czy helisowy. To tylko niektóre z opcji analizy toru narzędzia.

Symulacja kinematyczna obróbki

Zaprogramowane ruchy narzędzia mogą zostać przesymulowane, a ewentualne kolizje wyeliminowane dzięki pełnej symulacji kinematycznej. Dostępny jest spis wszystkich operacji, gdzie można przejść do symulacji konkretnej pozycji.

VISI Machining 2D pozwoli na kompleksową obróbkę płyt z elementami
o wymiarach 2 i 2,5D. W celu zaprogramowanie obróbki wystarczy użyć tylko trzech opcji: dodania modelu do obróbki, automatycznego wygenerowania cech oraz włączenia technologii Compass. Więcej na ten temat dowiecie się Państwo pobierając dokumentację.

Aby pobrać dokument kliknij TUTAJ >>>

Źródło: VERASHAPE

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.