Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
25 lat Solid Edge - Weź udział w konkursie na najciekawsze wspomnienie

AKTUALNOŚCI

Geomagic – program do skanerów 3D

Rewolucyjny przełom w pracy skanerów 3D zapewnia Geomagic Wrap. To wygodne w użyciu i niedrogie rozwiązanie, które umożliwi szybkie i dokładne przeniesienie ścieżki z chmury punktów do siatki trójkątów 3D oraz modeli powierzchniowych. Doskonale sprawdza się w wielu branżach: inżynieria odwrotna, produkcja, inżynieria, sztuka, wzornictwo przemysłowe i inne. Jako dodatkową część usprawnień 3D, Geomagic dostarczył cyfrowy most, aby zapewnić tworzenie idealnych danych bezpośrednio do użycia podczas drukowania 3D, frezowania, archiwizowania oraz do wielu innych zastosowań technologii 3D.

Artisans du Passages

Wraz z najnowszym narzędziem Geomagic Exact Surfacing, program Geomagic Wrap dostarcza coraz bardziej nowoczesne i łatwiejsze w użyciu rozwiązania w zakresie funkcji modelowania do tworzenia modeli 3D praktycznie bez skazy. Dostępne skrypty i makra również służą automatyzacji powtarzalnych zadań w procesie inżynierii odwrotnej.

Geomagic Wrap pozwala użytkownikom przekształcać chmurę punktów, dane sondy i importowane formaty 3D (STL, OBJ, itp.) w trójwymiarową siatkę trójkątów mających zastosowanie w sektorach produkcji, analiz, projektowaniu, rozrywce i archeologii.

HafenCity, Uniwersytet w Hamburgu

Sztuka i rzeźbiarstwo

Technologia 3D daje możliwość tworzenia perfekcyjnie wykonanych dzieł sztuki oraz idealnie odwzorowanych rzeźb w skali, a także archiwizowania i rekonstrukcji misternych lub zniszczonych zabytków. Wybitni artyści i rzeźbiarze z całego świata korzystają z oprogramowania Geomagic Wrap, aby pokazać fizyczne obiekty w trójwymiarowym świecie, dostarczając wodoszczelne dane 3D opracowane w wielu standardowych formatach.

Obrazowanie 3D do analiz, animacji i kręcenia filmów

W okamgnieniu można tworzyć idealne, wodoszczelne modele 3D obiektów fizycznych. Modele powstają ze skanów 3D, przy użyciu zaawansowanych funkcji takich jak Finite Element Analysis (FEA) i Computational Fluid Dynamics (CFD). Ponad to eksperci od efektów specjalnych i animatorzy mogą używać tych samych modeli 3D w Maya, 3ds Max oraz wielu innych.

Craig Crane

Archeologia

Archeolodzy mogą również wykorzystać możliwości technologii 3D w swojej pracy. Oprogramowanie Geomagic pomoże im archiwizować i szczegółowo analizować petroglify oraz starożytne oznaczenia, często niezauważalne dla ludzkiego oka. Program posiada zdolność do bezpośredniego drukowania 3D, co umożliwia naukowcom, studentom i gościom zwiedzającym muzeum bezdotykowe obcowanie ze starożytnymi artefaktami.

Źródło: 3D Master

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.