Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
Konkurs UNIGRAPHICS NX

AKTUALNOŚCI

VISI Progress – Dokumentacja

Dokumentacja techniczna opisuje moduł Progress oprogramowania VISI. Omawia ona szczegółowe zagadnienia odnośnie analizy detalu przeznaczonego do obróbki plastycznej. Zaznajomienie się z dokumentacją umożliwi użytkownikowi bardziej wydajne projektowanie narzędzi dzięki zaawansowanemu modułowi VISI Progress:

Analiza detalu – pozwala na szybkie i zaawansowane rozwinięcie detalu o zagięciach liniowych w założonych przez konstruktora etapach.

Analiza taśmy – jako kolejna funkcjonalność pozwala na utworzenie dynamicznej taśmy z zawarciem operacji wykrawania czy zginania. Dodatkowo można zoptymalizować ułożenie elementów na taśmie pod względem wielkości odpadu.

Funkcja Wytłaczanie walcowe pozwala przeprowadzić proces wytłaczania elementu o kształcie cylindrycznym w kolejnych taktach, tak aby nie doprowadzić do pęknięcia wytłoczki.

Zastosowanie polecenia Rozwijanie kołnierza nieliniowego lub Rozwijanie kołnierza na krzywej wzdłuż kierunku w odniesieniu do kołnierzy o krzywiźnie nieliniowej pozwala definiować kroki kształtowania elementów o wspomnianej krzywiźnie w zależności od zastosowanego kąta przetłoczenia.

Funkcjonalność modułu Blank umożliwia uzyskanie rozwinięcia detalu z analizą pocienienia ścianek i ze zlokalizowaniem ewentualnych pęknięć.

Mając przeanalizowane detale, można przejść do konstrukcji narzędzia postępowego z wykorzystaniem funkcji Progress Tool i użyć wcześniej zdefiniowanej taśmy. Dzięki wbudowanym zestawom płyt oraz elementom standardowym do tłoczników w szybki sposób zostanie utworzone narzędzie.

Moduł Progress oprogramowania VISI pozwoli Państwu na szybką konstrukcję narzędzia postępowego, a co najważniejsze na zaprojektowanie go bez ponownego wprowadzania korekt związanych np. ze zwiększaniem liczby kroków. Pomogą w tym wbudowane funkcjonalności odnośnie odsprężynowania oraz analizy pocienienia i pęknięcia wytłoczki. Więcej na ten temat dowiecie się Państwo pobierając dokumentację.

Dokumentacja Progress ma na celu umożliwić użytkownikom wydajniejsze korzystanie z oprogramowania VISI.

Aby pobrać dokument kliknij TUTAJ >>>

Źródło: Nicom

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.