AKTUALNOŚCI

Rackowa stacja robocza Fujitsu

Stacje robocze Fujitsu umożliwiają wykorzystywanie dużej wydajności dostępnej w bezpiecznym środowisku centrum przetwarzania danych, co pozwala wielu branżom, takim jak przemysł motoryzacyjny, lotnictwo, energetyka, petrochemia i gazownictwo oraz systemy informacji przestrzennej (GIS) szybciej wprowadzać innowacje i wchodzić z nimi na rynek.

Zaprezentowana na targach CeBIT stelażowa stacja robocza FUJITSU CELSIUS C740 jest wystarczająco elastyczna, aby służyć jako zdalna stacja robocza punkt-punkt, wystarczająco wszechstronna, aby mogła być podstawą zwirtualizowanej stacji roboczej punkt-wiele punktów, i wystarczająco wydajna, aby być węzłem w wysokiej klasy klastrze renderującym. CELSIUS C740 to stelażowa stacja robocza 1U. Klient otrzymuje „wyprodukowane w Niemczech” rozwiązanie, które gwarantuje zwiększenie produktywności.

Jörg Hartmann, wiceprezes globalnego działu klienckich urządzeń komputerowych w firmie Fujitsu, powiedział: „Zdalne i zwirtualizowane stacje robocze to obecnie jeden z najgorętszych tematów w środowiskach CAD i CAE. Umieszczenie stacji roboczych w centrum przetwarzania danych daje przedsiębiorstwom wiele korzyści. Oprócz braku obaw o bezpieczeństwo danych, ułatwionego przestrzegania przepisów i mniejszego zużycia sprzętu, stelażowe stacje robocze — dzięki możliwości współużytkowania zasobów — zapewniają większą produktywność i łatwiejszą współpracę”.

Niezawodne, rozszerzalne i wydajne stacje robocze z serii Fujitsu CELSIUS

Fujitsu to jeden z czterech największych producentów stacji roboczych. Model CELSIUS C740 powiększa bogatą ofertę stacji roboczych Fujitsu CELSIUS opartych na dwudziestoletnim doświadczeniu w dostarczaniu rozwiązań, które łączą japońską jakość z precyzją projektowania urządzeń „produkowanych w Niemczech”. Takie połączenie gwarantuje niezawodność, rozszerzalność i wydajność.

Seria CELSIUS to zaawansowane połączenie wydajności najnowszych procesorów i układów graficznych, które zwiększają efektywność aplikacji — poczynając od nowatorskiej, zapewniającej wysoki poziom bezpieczeństwa mobilnej stacji roboczej CELSIUS H730 z technologią uwierzytelniania PalmSecure, a kończąc na stacjach roboczych klasy wyższej, biurkowych i przeznaczonych do pracy w centrum przetwarzania danych, które mogą wykonywać różne zadania, także wymagające wydajnych obliczeń (ang. high performance computing — HPC).

Ceny i dostępność

Dostępność i ceny stacji roboczych FUJITSU CELSIUS C740 zależą od specyfikacji i regionu. Są one dostępne od czerwca 2015 r. bezpośrednio w firmie Fujitsu oraz za pośrednictwem partnerów handlowych.

Dane techniczne

Uwzględniając opinie klientów, firma Fujitsu znacznie zwiększyła wydajność nowego systemu i rozszerzyła funkcje zarządzania (w porównaniu ze stacją roboczą poprzedniej generacji, CELSIUS C620):

  • Maksymalnie 18 rdzeni procesorów Intel Xeon z rodziny E5-2600 v3

  • Maksymalna pojemność pamięci: 256 GB w modułach DDR4, 2133 MHz

  • Karta NVIDIA GRID obsługująca zwirtualizowane środowisko graficzne

  • Nowa karta SSD PCIe Fujitsu: możliwość dodania jednej karty 1x 256 GB lub 1x 512 GB bezpośrednio na płycie, albo użycia elastycznej karty rozszerzeń z maksymalnie dwoma modułami

  • Dwa gniazda PCIe x16 i dodatkowe gniazdo PCIe x8, co umożliwia dodanie dwóch kart o pojedynczej wysokości lub jednej o podwójnej wysokości w połączeniu z kartą Teradici, kartą LAN lub kartą kontrolera RAID

  • SATA DOM (Serial ATA Disk on Module)

  • Proste administrowanie, zarządzanie oparte na serwerze: kontroler zdalnego zarządzania (Remote Management Controller — iRMC S4) i FUJITSU ServerView Suite embedded Lifecycle Management (eLCM).

Źródło: Fujitsu

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.