Autodesk DAYS 2021

AKTUALNOŚCI

Połącz tablet SHIELD firmy Nvidia z Autodesk Formit 360

tablet1

Producenci sprzętu i oprogramowania dążą do coraz lepszych rozwiązań, aby usprawnić pracę projektanta. Modele cyfrowe to połączenie szybkości i łatwości odręcznego rysowania, to bogactwo informacji, usprawniona edycja. Teraz dzięki urządzeniu tablet SHIELD firmy Nvidia oraz oprogramowaniu Autodesk Formit 360 można nowocześnie i sprawnie projektować.

Aplikacja Formit 360 pozwala na szkicowanie, współpracę, analizę, wprowadzanie poprawek we wczesnej fazie projektu.

Urządzenie ma bardzo dobre parametry:

Procesor NVIDIA Tegra K1 ze 192-rdzeniową jednostką GPU opartą na architekturze Kepler oraz jednostką CPU ARM Cortex-A15 2,2 GHz; 2 GB RAM
Wyświetlacz 8-calowy, wielodotykowy wyświetlacz Full HD o rozdzielczości 1920×1200
Dźwięk Umieszczone z przodu stereofoniczne głośniki, dwa porty bass-reflex, wbudowany mikrofon
Pamięć masowa 32 GB (WiFi+4G LTE) / 16 GB (tylko WiFi)

Warto zwrócić uwagę na dotykowy ekran, kontrolowany jest przez technologię DirectTouch. Oznacza to, że obsługa dotyku kontrolowana jest bezpośrednio przez układ graficzny. Ma zmniejszyć to opóźnienia, jak również umożliwić korzystanie z Direct Stylus.

Jest to ulepszone rozwiązanie z Tegra Note’ów, które ma zapewnić dwa razy bardziej precyzyjne i szybsze rozpoznawanie rysika (sam stylus zmienił się tylko delikatnie). Direct Stylus 2 ma umożliwić bardziej precyzyjne rozpoznawanie wprowadzanego odręcznie tekstu czy dokładniejsze szkicowania/malowanie. Jego możliwości można wypróbować w aplikacji Nvidia Dabbler, która korzysta z akceleracji graficznej. Pozwala ona na korzystanie z realistycznych farb wodnych lub olejnych, w których zachowywana jest struktura obrazu (można oglądać ją pod różnymi kątami).

chair

Połączenie tabletu z aplikacją Autodesk FORMIT 360 pozwala w łatwy sposób uchwycić koncepcję projektu. Aplikacja służy do tworzenie pomysłów w przenośnej formie, w której można wykorzystać informacje o lokacji w świecie rzeczywistym, takie jak zdjęcia satelitarne, orientacja swojego projektu w terenie. Intuicyjne narzędzie do szkicowania 3D, uzyskanie danych dotyczących lokalizacji, poziomów, obrazów i materiałów.

Źródło: PCC Polska

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.