Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
25 lat Solid Edge - Weź udział w konkursie na najciekawsze wspomnienie

AKTUALNOŚCI

VoluMill dla NX CAM

Poniżej przedstawiamy specjalny algorytm obróbki zgrubnej – VoluMill for NX CAM – czyli sprawdzoną technologię generowania ścieżek o ultra wysokiej wydajności w NX CAM. Pełna kontrola szerokości skrawania, kąta opasania frezu, przekroju wióra.

VoluMill jest najszybszą i najbardziej efektywną metodą obróbki zgrubnej materiału. Niezależnie od typu frezowania – od wewnątrz na zewnątrz, z zewnątrz do wewnątrz, z góry na dół i z dołu do góry – i od tego, czy część jest obrabiana w pełni w jednej operacji, czy też wybrane obszary części wymagają takiej strategii obróbki, program VoluMill jest najlepszym narzędziem do tego typu pracy.

VoluMill jest idealny do części z branży lotniczej, motoryzacyjnej, form i matryc, medycznej, maszyn oraz dóbr konsumpcyjnych, dla wszystkich części o skomplikowanym kształcie lub pryzmatycznych wymagających obróbki zgrubnej:

  • gotowe wzory do obróbki form, matryc,
  • elektrod i stempli,
  • wielopoziomowe lub pojedyncze kieszenie,
  • kanałki, rowki, zagłębienia, itd.

Stała szerokość usuwania materiału (przekrój wióra) w VoluMill umożliwia pracę obrabiarek i narzędzi skrawających w idealnych warunkach frezowania podczas całego procesu, niezależnie od kształtu czy złożoności danej części. Wydajność frezowania znacznie wzrasta w przypadku wszystkich materiałów; od aluminium, poprzez tytan, aż do kompozytów.

Generowanie ścieżek o wysokiej wydajności za pomocą programu VoluMill jest szybkie i proste. Liczba wymaganych kliknięć myszką jest minimalna, a decyzji do podjęcia – bardzo mała. Mimo to nadal masz wszystko pod kontrolą.

Niezależnie od tego, czy chcesz obrobić całą część za pomocą jednej ścieżki narzędzia, czy też musisz realizować precyzyjny plan usuwania większej ilości materiału, program VoluMill działa tak, by twoja praca przebiegała szybko i niezawodnie.

Algorytm VoluMill jest ściśle zintegrowany z programem NX CAM (CAM Express) – pracujesz w tym samym interfejsie. Ścieżki narzędzia są zorientowane na wykonanie określonego zadania i  znacznie skracają czas programowania i wykonują pracę znacznie lepiej niż tradycyjne ścieżki narzędzi tam, gdzie liczy się to najbardziej – na hali produkcyjnej.

Źródło: CAMdivision

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.