Dni druku 3D
Warsaw Indystry Week 2021
Narzędzie dla konstruktorów pracujących w Solid Edge i w NX CAD - kalkulator tolerancji i pasowań

AKTUALNOŚCI

Złote Medale targów ITM Polska 2015

Sąd konkursowy Złotego Medalu MTP targów ITM Polska 2015 pod przewodnictwem prof. dr.  hab. inż. Adama Mazurkiewicza wybrał wysoce innowacyjne produkty, które zasługują na tę nagrodę.

Poniżej lista kilku przykładowych lauteatów z kilkoma zdjęciami i krótkim opisem. Pełna lista laureatów złotego medalu na MTP >>>

Ponad to zaznaczamy że wszystkie przyznane Złote Medale MTP są równoważne.

 

Delcam PowerInspect OMV to zaawansowany pomiar na maszynach CNC z możliwością kompensacji błędów kinematycznych maszyny i sondy pomiarowej Error Map. Przygotowanie planu pomiarowego pozwalającego na pomiar obrabianego detalu, analizę tolerancji wymiarów, położenia i kształtu, a wszystko to bez konieczności zdejmowania detalu z maszyny CNC i ponownego bazowania. Pewność obliczeń potwierdzona certyfikatem PTB.

Optyczna maszyna do pomiaru chropowatości i topografii infiniteFocus G5

InfiniteFocus G5 pozwala na zebrania nawet kilkudziesięciu milionów punktów pomiarowych w bardzo krótkim czasie, mierzonymw sekundach. W zależności od zastosowanego obiektywu zakres pomiarowy może wynosić od około 3mm przy rozdzielczości pionowej 10 nm, do ponad 20 mm przy rozdzielczości rzędu 400 nm. Przedmioty mierzone mogą być wykonane z różnych materiałów, o bardzo różnej chropowatości i refleksyjności. Przyrząd daje również informację cech geometrycznych mieszczących się w jego zakresie pomiarowym, w tym również na powierzchniach nachylonych o kącie do 85o.

Podnośnik Podciśnieniowy JumboFlex 50 jest doskonałym rozwiązaniem do szybkiego przenoszenia lekkich ładunków o wadze nieprzekraczającej 50 kg. Został wyposażony w innowacyjny uchwyt operatorski. Nowo zaprojektowany przycisk umożliwia sterowanie jednym lub dwoma palcami. Perfekcyjnie wyprofilowany uchwyt operatorski pozwala obsługiwać urządzenie prawo jak i leworęcznym operatorom. To perfekcyjne rozwiązanie podciśnieniowego systemu transportu bliskiego, ergonomiczne oraz proste w obsłudze.

5-osiowy system pomiarów punktowych PH20

Powstanie 5-o osiowej technologii pomiarowej zmieniło w znacznym stopniu sposób realizacji zadań kontroli jakości. Głowica PH20 zapewnia niezrównaną prędkość pracy umożliwiając pełne, kontrolę wszystkich produkowanych elementów. Łatwe w obsłudze oprogramowanie pomiarowe MODUS w znacznym stopniu skraca czas programowania maszyny. Modernizacja maszyny CMM opartej na klasycznych rozwiązaniach metrologicznych do systemu pomiaru 5-o osiowego jest równoważna z zakupem dwóch kolejnych maszyn.

MAZATROL SmoothX jest 7. generacją układów sterowania stosowanych w obrabiarkach MAZAK. Jest unikalny ze względu na rozwiązania umożliwiające tworzenie, symulację i uruchamianie programów obróbkowych wykorzystujących bryłowe modele części. Rozbudowany interfejs komunikacyjny, oparty o Windows, czyni ten układ sterowania zgodnym z koncepcją Internetu Rzeczy i Przemysł 4.0, które wyznaczają nowe standardy w projektowaniu, produkcji i eksploatacji układów sterowania obrabiarek na kolejne 10 lat.

Źródło: MTP

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.