AKTUALNOŚCI

Nowe plotery Canon imagePROGRAF dla CAD

Canon zaprezentował dziś trzy nowe plotery wielkoformatowe imagePROGRAF iPF830, iPF840 i iPF850, które zapewniają niezawodny, precyzyjny i wydajny druk do zastosowań CAD dla branży architektonicznej, inżynieryjnej, budowlanej (AEC) i reprograficznej.

Nowe plotery charakteryzują się najwyższą w tej klasie urządzeń funkcjonalnością i wydajnością w obszarze druku technicznego z roli. Architektura systemowa najnowszej generacji sprawia, że drukarki zapewniają wysoką prędkość druku w nieprzerwanym cyklu pracy – do 42 sekund przy druku formatu A0 w trybie ekonomicznym – oraz umożliwiają wymianę zużytych tuszów w trakcie pracy urządzenia.

iPF850

Ploter imagePROGRAF iPF850 odznacza się wyjątkową wydajnością i użytecznością dzięki pojemnej tacy odbiorczej, która pomieści do 100 arkuszy papieru różnego formatu (maksymalnie A0). To sprawia, że maszyna osiąga jeszcze wyższą prędkość druku dokumentów i jednocześnie daje pewność, że otrzymane materiały nie będą pogięte lub pozawijane.

iPF850

Plotery iPF840 i iPF850 są wyposażone w dwa podajniki papieru z roli, które pozwalają z łatwością drukować jednocześnie na różnych typach i rozmiarach nośników do 44-cali. Dodatkowo, oba urządzenia posiadają funkcję automatycznego przełączania między różnymi rodzajami mediów, dzięki czemu operator nie musi kontrolować pracy maszyny w celu zmiany nośnika podczas drukowania.

iPF830

W zastosowaniach, gdzie wydruki mają przyciągać uwagę klientów, np. przy produkcji plakatów reklamowych czy materiałów dla punktów sprzedaży, sprawdzi się atrament High Chroma magenta, który wzmacnia kolory i pozwala uzyskać jeszcze żywsze odcienie na wydrukach.

Wydruk szczegółowych rysunków i planów technicznych jest nieodłącznym elementem codziennej pracy firm z branży CAD oraz architektonicznej, inżynieryjnej i budowlanej” – komentuje Yuichi Miyano, dyrektor ds. rozwiązań wielkoformatowych, Canon Europe. „Firmy prowadzące działalność biznesową w obszarach, w których druk techniczny z roli jest kluczowy, potrzebują dostosowanego do ich potrzeb, funkcjonalnego i jednocześnie niezawodnego plotera wielkoformatowego. Nowe modele imagePROGRAF są szybkie, precyzyjne i gwarantują żywe kolory na wydrukach. Dzięki temu sprawdzą się zarówno w komercyjnych punktach usługowych, jak i w wewnętrznych grupach roboczych”.

iPF840

Dodatkowo, urządzenia z nowej serii pozwalają na znaczącą oszczędność kosztów, co jest bardzo istotne z punktu widzenia firm obsługujących druk techniczny z roli. Niskie zużycie tuszów we wszystkich trzech modelach, wysoka wydajność zbiorników z atramentem (700ml) oraz wbudowany monitor stanu z funkcją automatycznego obliczania kosztów pozwalają kontrolować wydatki i obliczać koszt dla pojedynczych wydruków.

Plotery Canon imagePROGRAF iPF830, iPF840 i iPF850 będą dostępne w Europie od maja 2015 r.

Źródło: Canon

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.