AKTUALNOŚCI

HP Z Turbo Drive - co to jest?

HP Z Turbo Drive to po prostu dysk SSD montowany w szynie PCIe dla stacji roboczych HP. Dzięki niemu skrócimy czas rozruchu komputera. Zwiększymy możliwości obliczeniowe i poprawimy działanie grafiki (nawet przy wideo 4K) jak i zwiększymy wydajność obsługi dużych plików.

Poniżej porównanie działania standardowego talerzowego dysku i dysków SSD z interjfejsem SATA do HP Z Turbo Drive. Jak widać z wykresu różnica imponująca.

HP Z Turbo Drive to dysk oparty na technologii Samsung ultra-fast M.2 PCIe SSD. Zapewnia szybkość odczytu danych na poziomie 1 GB/s co jest sporym wzrostem wydajności w porównaniu do dzisiejszych dysków SATA SSD. Bezpośrednie podłączenie dysku do szyny PCIe eliminuje również ograniczenia związane z magistralą SATA.

HP Z Turbo Drive dostępny jest w dwóch pojemnościach 256 i 512 GB. Jego ceny to odpowiednio 330 i 630 euro netto.

Źródło: HP

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.