Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
25 lat Solid Edge - Weź udział w konkursie na najciekawsze wspomnienie

AKTUALNOŚCI

Monitory BenQ WQHD dla projektantów CAD

BenQ wprowadził na polski rynek dwa monitory o rozdzielczości WQHD (2560x1440) zaprojektowane z myślą o projektantach i użytkownikach systemów CAD/CAM pracujących z obrazami o dużej liczbie szczegółów, w tym rysunkach technicznych składających się z wielu cienkich linii (tryb ustawień CAD/CAM).

27 calowy model BL2710Pt i 32 calowy BL3200PT wyposażone są w matowe matryce VA o kątach widzenia 178°/178°, czasie reakcji 4 ms GTG, jasności 350 i 300 cd/m2, kontraście 1000:1 oraz przestrzeni barwnej pokrywającej 100% sRGB.

Czujnik natężenia oświetlenia otoczenia umożliwia automatyczne dostosowanie jasności ekranu do zmieniającej się jasności w pomieszczeniu, tak by zminimalizować zmęczenie wzroku. Komfort pracy zwiększa dodatkowo niska emisja niebieskiej składowej światła (Low Blue Light) oraz tryb Reading Mode, dostosowujący parametry wyświetlania (m.in. temperaturę barwną) obrazu do np. wielogodzinne przygotowywanie czy weryfikowanie tekstów. Monitory wyposażono również w niemigające podświetlanie LED – BenQ Flicker-free, co dodatkowo zmniejsza zmęczenie wzroku i wydajność pracy.

Display Pilot

Display Pilot to oprogramowanie umożliwiające precyzyjne zdefiniowanie parametrów wyświetlania obrazu dla każdej aplikacji. Jeśli Display Pilot jest aktywny, to zmiana parametrów wyświetlania obrazu zmienia się automatycznie po uruchomieniu konkretnej aplikacji.

27” Duży Ekran Wyświetlacza oraz  2560x1440 WQHD Wysoka Rozdzielczość

Dzięki rozdzielczości 2560x1440 WQHD, możesz teraz cieszyć się o ponad 77% większą powierzchnią miejsca pracy oraz wyższą PPI w porównaniu do konwencjonalnych monitorów 1920x1080 FHD.  Posiadanie dodatkowego miejsca pracy oznacza mniej scrollingu na powiększanie i pomniejszanie obrazu,a wyższa ppi daje ostrzejsze i bardziej precyzyjne wrażenia wizualne.

Tryb Animacji

Tryb ten opracowano dla jak najlepszej prezentacji szczegółów tekstur w ciemnych partiach obrazu. Jasność obrazu w ciemnych partiach jest zwiększana bez zmian w jasnych partiach. Użytkownik może wybrać jeden spośród 10 poziomów korekty jasności.

Tryb CAD/CAM dla Precyzjnego Projektowania

Unikalny Tryb CAD / CAM jest specjalnie przeznaczony dla wszystkich użytkowników oprogramowania CAD / CAM - zwiększając jednocześnie wydajności pracy i znacznie zmniejszając zmęczenie oczu. Poprzez wyższy kontrast kolorów, każda linia będzie doskonale wyświetlana i już nigdy nie zapomnisz jej narysować.

Wąskie ramki i duży zakres regulacji

Wąskie ramki dookoła ekranu powodują, że z monitorów BL2710PT i BL3200PT buduje się bardzo wygodne dwu- lub trójmonitorowe stanowiska dla projektanta.

Duży zakres regulacji ekranu – pochylanie, podwyższanie i obniżanie oraz obrót do pionu (pivot) znakomicie zwiększają komfort pracy i dostosowanie do konkretnych zadań.

Obydwa monitory dostępne są już w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej odpowiednio: 1959 zł za model 27 calowy i 2299zł za 32 calowy.

Gwarancja 36 miesięcy, ewentualne naprawy w trybie door-to-door.

Źródło: BenQ

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.