AKTUALNOŚCI

Nowy wzmocniony Panasonic Toughbook CF-54

Panasonic zaprezentował nowy model wzmocnionego notebooka - Toughbook CF-54. Urządzenie zostało wyposażone w najnowszy procesor piątej generacji Intel Core vPro, dzięki czemu zapewnia zwiększoną wydajność i niższe zużycie energii. Jednocześnie jest najcieńszym i najlżejszym modelem w swojej klasie. Nowy Toughbook został zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu w przemyśle motoryzacyjnym, diagnostyce pojazdów czy serwisach samochodowych.

Panasonic Toughbook CF-54 posiada procesor piątej generacji Intel Core i5-5300U vPro (z pamięcią 3MB, o częstotliwości od 2,3 GHz do 2,9 GHz, przy użyciu technologii Intel Turbo Boost). Oferuje większą moc obliczeniową i wydajność graficzną, a także niższe zużycie energii niż jego odpowiednik czwartej generacji. Dodatkowo dla użytkowników wymagających jeszcze wyższej wydajności dostępna jest wersja z procesorem Intel Core i7 vPro. Urządzenie działa w oparciu o system operacyjny Windows 8.1 Pro, z opcją jego zamiany na Windows 7 Professional.

Toughbook CF-54 jest ok. 50 % cieńszy i 25 % lżejszy od obecnego lidera w tej klasie urządzeń. Posiada 14-calowy wyświetlacz dostępny w trzech wariantach: HD (1366x768), Full HD (1920x1080) lub Full HD z pojemnościowym ekranem dotykowym Multi-Touch. Najnowszy model może być także wyposażony w kartę graficzną AMD FirePro M5100, by zapewnić jeszcze wyższą wydajność graficzną np. w palikacjach CAD'owskich.

Należący do klasy Semi-rugged notebook jest najlepiej wzmocnionym urządzeniem Panasonic w tej kategorii. Z czterech stron jest obudowany warstwą ochronną wykonaną ze stopu magnezu, wyświetlacz i klawiatura są zabezpieczone przed zalaniem, zaś konstrukcja pokrywy, przypominająca plaster miodu, zapewnia maksymalną ochronę przed wstrząsami.

Model może przetrwać upadek z wysokości do 76 cm. Jest także wyposażony w specjalny uchwyt, ułatwiający jego wygodne i bezpieczne przenoszenie, który na życzenie klienta może być oznakowany logotypem firmy.

Toughbook CF-54 zapewnia nieprzerwaną pracę przez 11 godzin. Co więcej, dzięki możliwości wykorzystania drugiej baterii oraz funkcji jej wymiany typu hot-swap (bez konieczności wyłączania komputera) urządzenie może pracować do 18 godzin - bez ładowania.

 

Z myślą o pracownikach mobilnych Toughbook CF-54 oferuje pełną gamę interfejsów, w tym standardowy port sieci LAN, VGA i HDMI do podłączenia urządzeń zewnętrznych, jak projektor, drukarka czy wyświetlacz, port True Serial pozwalający na podłączenie starszych systemów, porty USB 3.0 i 2.0 oraz gniazdo kart SD.

 

Łączność besprzewodowa to karta Wi-Fi w standardzie /b/g/n/ac (do 866 Mbps) oraz Bluetooth 4.0  Urządzenie jest oprócz tego wyposażone w złącze dokowania, port 4G LTE, podwójne złącze anteny samochodowej, czytnik kart bezstykowych oraz linii papilarnych.

Spośród dotychczasowych modeli Panasonic klasy Semi-rugged, Toughbook CF-54 oferuje najwięcej możliwości konfiguracji. W zależności od wymagań użytkownika, urządzenie może być zaopatrzone w napęd DVD, drugą baterię, gniazdo na kartę PC, pamięć USB lub czytnik kart Smart. Dodatkowo dostępny jest także osobny konfigurowalny port, który może być wykorzystany jako drugi port LAN, Rugged USB, GPS lub czwarty port USB 2.0.

Model HD ma w standardzie dysk twardy o pojemności 500 GB, zaś obie wersje Full HD (z ekranem dotykowym lub bez) są wyposażone w dysk SSD o pojemności 128GB. Dodatkową opcją jest kamera internetowa o rozdzielczości 2 megapikseli oraz podświetlenie klawiatury ułatwiające obsługę urządzenia w ciemności.

Toughbook CF-54 będzie dostępny od końca lutego 2015 r. u Autoryzowanych Dystrybutorów Panasonic w następujących cenach:

  • Toughbook CF-54 HD (500GB HDD) – od 6950 zł netto;

  • Toughbook CF-54 Full HD (128 GB SSD) – od 7850 zł netto;

  • Toughbook CF-54 Touchscreen Full HD (128 GB SSD) – 9750 zł netto.

Źródło: Panasonic

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.