Dni druku 3D
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
Konkurs UNIGRAPHICS NX

AKTUALNOŚCI

GstarCAD 2015 – Oficjalnie wydany

Ukazała się najnowsza wersja programu GstarCAD 2015, czyli uniwersalnego i w pełni funkcjonalnego oprogramowania typu CAD 2D/3D. GstarCAD 2015, będący następcą GstarCAD 8, oferuje użytkownikom wiele nowych innowacyjnych funkcji i opcji, które jeszcze bardziej zwiększą efektywność pracy projektantów.

Lista głównych nowości w GstarCAD 2015:

Ulepszony interfejs użytkownika

Interfejs użytkownika

Nowy ulepszony interfejs użytkownika jest jeszcze bardziej przejrzysty i czytelny. W najnowszej wersji GstarCAD dodano m.in. interfejs wstążkowy, który można dostosować zgodnie z własnymi preferencjami oraz jaśniejsze ikony. Uwagę zwraca także zakładka Aplikacje, dzięki której użytkownicy mogą bezpośrednio, z poziomu programu, pobrać mobilną wersję GstarCAD.

Możliwość stosowania plików PDF jako podkładów

Podkłady PDF

Niezwykle użyteczną nowością w GstarCAD 2015 jest możliwość używania plików PDF jako podkładów. Funkcja ta działa na takiej samej zasadzie jak w przypadku plików rastrowych. W podkładach, utworzonych z plików PDF, użytkownicy mogą ustawić m.in.: kontrast, zaciemnienie, tryb monochromatyczny i kolory dla tła.

Możliwość przechowywania danych w chmurze obliczeniowej

CAD-Chmura-obliczeniowa

W GstarCAD 2015 wprowadzono możliwość przechowywania danych w chmurze obliczeniowej, co znacząco wpływa na zwiększenie efektywności pracy zespołów projektowych. Zastosowanie chmury obliczeniowej, pozwala na szybkie przeglądanie danych i efektywne dzielenie się nimi zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i mobilnych.

Menedżer zestawu arkuszy

Menedżer zestawu arkuszy

Menedżer zestawu arkuszy w GstarCAD 2015 pozwala znacznie przyśpieszyć zarządzanie dużymi zestawami rysunków, umożliwiając m.in.: zarządzanie danymi i dokonywanie w nich modyfikacji, automatyzowanie konfiguracji rysunków, ułatwiony dostęp do wskazanej części rysunków oraz uproszczone publikowanie, czy też drukowanie wszystkich arkuszy projektu.

Możliwość dodawania do rysunków kodów kreskowych i kodów QR

Kody kreskowe i QR

Kolejną nowością w GstarCAD 2015 jest opcja dodawania do rysunków kodów kreskowych oraz tzw. kodów QR. Kody te przyśpieszą i ułatwią uzyskiwanie dodatkowych informacji o interesujących nas projektach.

Wsparcie dla platformy .NET Framework

Najnowszy GstarCAD wspiera platformę .NET Framework. Dzięki GstarCAD .NET API możliwe jest programowe dokonywanie zmian w aplikacji i plikach rysunków poprzez udostępnione biblioteki dla takich języków i środowisk programistycznych, jak: GRX, Lisp, VBA, ADS, .NET. GstarCAD.NET API znacznie zwiększa potencjał GstarCAD 2015, pozwalając na prostsze tworzenie wielu nowych branżowych nakładek i dalsze poszerzanie możliwości programu.

Usprawnienie działania wielu istotnych poleceń

Funkcje

W GstarCAD 2015 usprawniono także funkcjonowanie wielu poleceń m.in.: rysowania linii, polilinii, okręgów, prostokątów, a także kopiowania i obracania, dodając nowe opcje, które dodatkowo zwiększają komfort pracy użytkowników.

GstarCAD 2015 dostępny jest zarówno w polskiej, jak i angielskiej wersji językowej dla systemów 32 i 64-bitowych. Wersję testową można już pobrać ze strony producenta.

Link do pobrania wersji testowej GstarCAD 2015: KLIKNIJ TUTAJ >>

Źródło: http://www.gstarcad.pl

INNE AKUALNOŚCI

REKLAMA

dołącz do CADNews

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie wyrażamy zgody na kopiowanie całości lub fragmentów treści ze stron należących do grupy EMG S.C.
Informujemy, iż dla celów statystycznych korzystamy z plików cookies . Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.